2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa sterylnych i niesterylnych wyrobów medycznych dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o.; Nr sprawy DZP/14 PN/2026.
Description: Dostawa sterylnych i niesterylnych wyrobów medycznych dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o.; Nr sprawy DZP/14 PN/2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 26 Części tj.: • Część 1 Pakiet nr 1 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń, cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje • Część 2 Pakiet nr 2 Opatrunek uciskowy hemostatyczny po pobraniu krwi • Część 3 Pakiet nr 3 Opatrunki specjalistyczne • Część 4 Pakiet nr 4 Jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, opatrunki specjalistyczne • Część 5 Pakiet nr 5 Opatrunki specjalistyczne, zestawy opatrunkowe gazowe i włókninowe, narzędzia sterylne metalowe • Część 6 Pakiet nr 6 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje, hemostatyki, opatrunki proste i specjalistyczne • Część 7 Pakiet nr 7 Pojemniki biopsyjne z formaliną • Część 8 Pakiet nr 8 Matryca hemostatyczna • Część 9 Pakiet nr 9 Testy do diagnostyki kontaktowego zapalenia skóry • Część 10 Pakiet nr 10 Filtr oddechowy bakteryjno-wirusowy • Część 11 Pakiet nr 11 Rurki tracheostomijne • Część 12 Pakiet nr 12 Opatrunek do wkłuć centralnych z chlorheksydyną • Część 13 Pakiet nr 13 Aparaty do przetoczeń, kaniule, igły, koreczek do wenflonów, strzykawki, maski tlenowe • Część nr 14 Pakiet nr I Pojemniki na zużyte igły i narzędzia jednorazowego użytku • Część nr 15 Pakiet nr II Pojemniki na wycinki histopatologiczne • Część nr 16 Pakiet nr III Ciśnieniomierze medyczne • Część nr 17 Pakiet nr IV Akcesoria do badań EKG/USG-Elektrody i żele • Część nr 18 Pakiet nr V Drobny sprzęt medyczny - staza, termometry • Część nr 19 Pakiet nr VI Jednorazowe wkłady na wydzielinę do ssaków medycznych • Część nr 20 Pakiet nr VII Elektrody do defibrylacji • Część nr 21 Pakiet nr VIII Elektrody do defibrylacji • Część nr 22 Pakiet nr IX Elektrody neutralne, osprzęt do koagulacji VIO 300D oraz APC2 • Część nr 23 Pakiet nr X Elektrody stymulacyjne • Część nr 24 Pakiet nr XI Kaczki i baseny sanitarne • Część nr 25 Pakiet nr XII Osprzęt do spirometrii • Część nr 26 Pakiet nr XIII Jednorazowe wkłady do systemu ssącego z proszkiem żelującym, inaktywującym wydzielinę Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 1. Dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278) i pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII Zamawiający wymaga, aby oferowane wyroby medyczne spełniały wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 215, poz. 1416), Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2016 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur zgodności wyrobów medycznych (Dz. U. z 2016r., poz. 211), Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1020 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie nadzoru rynku i zgodności produktów – w zakresie jakim dotyczy oraz zgodne z Dyrektywą 93/42/EEC (Dz.U.U.E.L.1993 r., poz. 169.1 ze zm.) i posiadały świadectwa dopuszczające do stosowania na rynku medycznym obowiązujące w Polsce jak i w UE, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r (MDR). 2. Dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278) i pakietów 10-13 Zamawiający wymaga, aby wyroby medyczne posiadały nośnik kodu UDI na etykiecie oraz na wszystkich wyższych poziomach opakowania w przypadku wyrobów klasy III wyrobów do implantacji oraz wyrobów klasy IIa i IIb - o ile dotyczy to wybranego wyrobu medycznego. 3. Dla pakietów 8-9 Zamawiający wymaga produktów leczniczych, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 4. Dla pakietu 1 poz. 21, 73, dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018 r. poz. 2227). 5. W pakiecie 6 poz. 278 Zamawiający wymaga produktu biobójczego podlegającego Ustawie z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 6. Zamawiający informuje, że jeżeli w opisie podano nazwy towarowe produktów, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt, dostarczany przez konkretnego Wykonawcę to odnoszą się one jedynie do jakości, typu produktu, a Zamawiający nie może z przyczyn obiektywnych opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, w związku z czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „typu” „lub równoważny”. 7. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia cech materiału, produktu, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza składanie ofert zawierających równoważne towary (materiały). Wszelkie towary (materiały) określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Wykonawca może powołać się w ofercie na zastosowanie towarów (materiałów) równoważnych opisywanych w SWZ, składając wykaz towarów (materiałów) równoważnych. W takim przypadku Wykonawca jest obowiązany wykazać, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowany przez niego towar (materiały), spełnia określone przez Zamawiającego wymagania (kryteria równoważności).
Internal identifier: DZP/14 PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141112 Plasters, 33141113 Bandages, 33141114 Medical gauze, 33141115 Medical wadding, 33141116 Dressing packs, 33141119 Compresses, 33141220 Cannulae, 33141320 Medical needles, 33141640 Drain, 33141642 Drain accessories, 33141123 Sharps containers, 38423100 Pressure gauges, 33169400 Surgical containers, 33171000 Instruments for anaesthesia and resuscitation, 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33600000 Pharmaceutical products, 33680000 Pharmaceutical articles, 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1 Pakiet nr 1 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń, cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje.
Description: Część 1 Pakiet nr 1 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń, cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 Rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 1 Pakiet nr 1
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141112 Plasters, 33141119 Compresses, 33141220 Cannulae, 33141320 Medical needles, 33141640 Drain, 33141642 Drain accessories, 33171000 Instruments for anaesthesia and resuscitation
Lot: LOT-0002
Title: Część 2 Pakiet nr 2 Opatrunek uciskowy hemostatyczny po pobraniu krwi.
Description: Część 2 Pakiet nr 2 Opatrunek uciskowy hemostatyczny po pobraniu krwi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 Rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 2 Pakiet nr 2
Additional classification (cpv): 33141111 Adhesive dressings, 33141112 Plasters
Lot: LOT-0003
Title: Część 3 Pakiet nr 3 Opatrunki specjalistyczne
Description: Część 3 Pakiet nr 3 Opatrunki specjalistyczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 Rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 3 Pakiet nr 3
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings
Lot: LOT-0004
Title: Część 4 Pakiet nr 4 Jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, opatrunki specjalistyczne
Description: Część 4 Pakiet nr 4 Jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, opatrunki specjalistyczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 4 Pakiet nr 4
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141116 Dressing packs
Lot: LOT-0005
Title: Część 5 Pakiet nr 5 Opatrunki specjalistyczne, zestawy opatrunkowe gazowe i włókninowe, narzędzia sterylne metalowe
Description: Część 5 Pakiet nr 5 Opatrunki specjalistyczne, zestawy opatrunkowe gazowe i włókninowe, narzędzia sterylne metalowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 5 Pakiet nr 5
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141116 Dressing packs, 33141112 Plasters, 33141113 Bandages, 33141115 Medical wadding, 33141119 Compresses
Lot: LOT-0006
Title: Część 6 Pakiet nr 6 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje, hemostatyki, opatrunki proste i specjalistyczne
Description: Część 6 Pakiet nr 6 Sprzęt j.u.: Aparaty do przetoczeń cewniki, rurki, dreny, łączniki, jednorazowe oprzyrządowanie zabiegowe, gazowe i specjalistyczne, iniekcje, hemostatyki, opatrunki proste i specjalistyczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 6 Pakiet nr 6
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141112 Plasters, 33141113 Bandages, 33141114 Medical gauze, 33141640 Drain
Lot: LOT-0007
Title: Część 7 Pakiet nr 7 Pojemniki biopsyjne z formaliną
Description: Część 7 Pakiet nr 7 Pojemniki biopsyjne z formaliną. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 7 Pakiet nr 7
Lot: LOT-0008
Title: Część 8 Pakiet nr 8 Matryca hemostatyczna
Description: Część 8 Pakiet nr 8 Matryca hemostatyczna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 8 Pakiet nr 8
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33600000 Pharmaceutical products, 33680000 Pharmaceutical articles, 33690000 Various medicinal products
Lot: LOT-0009
Title: Część 9 Pakiet nr 9 Testy do diagnostyki kontaktowego zapalenia skóry
Description: Część 9 Pakiet nr 9 Testy do diagnostyki kontaktowego zapalenia skóry. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 9 Pakiet nr 9
Additional classification (cpv): 33141111 Adhesive dressings, 33600000 Pharmaceutical products, 33680000 Pharmaceutical articles, 33690000 Various medicinal products, 33141112 Plasters
Lot: LOT-0010
Title: Część 10 Pakiet nr 10 Filtr oddechowy bakteryjno-wirusowy
Description: Część 10 Pakiet nr 10 Filtr oddechowy bakteryjno-wirusowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 10 Pakiet nr 10
Lot: LOT-0011
Title: Część 11 Pakiet nr 11 Rurki tracheostomijne
Description: Część 11 Pakiet nr 11 Rurki tracheostomijne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 11 Pakiet nr 11
Lot: LOT-0012
Title: Część 12 Pakiet nr 12 Opatrunek do wkłuć centralnych z chlorheksydyną
Description: Część 12 Pakiet nr 12 Opatrunek do wkłuć centralnych z chlorheksydyną. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 12 Pakiet nr 12
Additional classification (cpv): 33141110 Dressings, 33141111 Adhesive dressings, 33141112 Plasters
Lot: LOT-0013
Title: Część 13 Pakiet nr 13 Aparaty do przetoczeń, kaniule, igły, koreczek do wenflonów, strzykawki, maski tlenowe
Description: Część 13 Pakiet nr 13 Aparaty do przetoczeń, kaniule, igły, koreczek do wenflonów, strzykawki, maski tlenowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część 13 Pakiet nr 13
Additional classification (cpv): 33141220 Cannulae, 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0014
Title: Część nr 14 - Pakiet nr I – Pojemniki na zużyte igły i narzędzia jednorazowego użytku
Description: Część nr 14 - Pakiet nr I – Pojemniki na zużyte igły i narzędzia jednorazowego użytku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 14 - Pakiet nr I
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33141123 Sharps containers
Lot: LOT-0015
Title: Część nr 15 - Pakiet nr II – Pojemniki na wycinki histopatologiczne
Description: Część nr 15 - Pakiet nr II – Pojemniki na wycinki histopatologiczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 15 - Pakiet nr II
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33169400 Surgical containers
Lot: LOT-0016
Title: Część nr 16 - Pakiet nr III – Ciśnieniomierze medyczne
Description: Część nr 16 - Pakiet nr III – Ciśnieniomierze medyczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 16 - Pakiet nr III
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 38423100 Pressure gauges
Lot: LOT-0017
Title: Część nr 17 - Pakiet nr IV – Akcesoria do badań EKG/USG- Elektrody i żele
Description: Część nr 17 - Pakiet nr IV – Akcesoria do badań EKG/USG- Elektrody i żele. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 17 - Pakiet nr IV
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Lot: LOT-0018
Title: Część nr 18 - Pakiet nr V – Drobny sprzęt medyczny- staza, termometry
Description: Część nr 18 - Pakiet nr V – Drobny sprzęt medyczny- staza, termometry. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 18 - Pakiet nr V
Lot: LOT-0019
Title: Część nr 19 - Pakiet nr VI – Jednorazowe wkłady na wydzielinę do ssaków medycznych
Description: Część nr 19 - Pakiet nr VI – Jednorazowe wkłady na wydzielinę do ssaków medycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 19 - Pakiet nr VI
Lot: LOT-0020
Title: Część nr 20 - Pakiet nr VII – Elektrody do defibrylacji
Description: Część nr 20 - Pakiet nr VII – Elektrody do defibrylacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 20 - Pakiet nr VII
Lot: LOT-0021
Title: Część nr 21 - Pakiet nr VIII – Elektrody do defibrylacji
Description: Część nr 21 - Pakiet nr VIII – Elektrody do defibrylacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 21 - Pakiet nr VIII
Lot: LOT-0022
Title: Część nr 22 - Pakiet nr IX – Elektrody neutralne, osprzęt do koagulacji VIO 300D oraz APC2
Description: Część nr 22 - Pakiet nr IX – Elektrody neutralne, osprzęt do koagulacji VIO 300D oraz APC2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 22 - Pakiet nr IX
Lot: LOT-0023
Title: Część nr 23 - Pakiet nr X – Elektrody stymulacyjne
Description: Część nr 23 - Pakiet nr X – Elektrody stymulacyjne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 23 - Pakiet nr X – Elektrody stymulacyjne
Lot: LOT-0024
Title: Część nr 24 - Pakiet nr XI – Kaczki i baseny sanitarne
Description: Część nr 24 - Pakiet nr XI – Kaczki i baseny sanitarne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.).Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 24 - Pakiet nr XI
Lot: LOT-0025
Title: Część nr 25 - Pakiet nr XII – Osprzęt do spirometrii
Description: Część nr 25 - Pakiet nr XII – Osprzęt do spirometrii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 25 - Pakiet nr XII
Lot: LOT-0026
Title: Część nr 26 - Pakiet nr XIII – Jednorazowe wkłady do systemu ssącego z proszkiem żelującym, inaktywującym wydzielinę
Description: Część nr 26 - Pakiet nr XIII – Jednorazowe wkłady do systemu ssącego z proszkiem żelującym, inaktywującym wydzielinę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zapewnią transport produktu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów medycznych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) dla pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietów II-XIII. Apteka wymaga przedstawienia przez kierowcę transportującego wyroby medyczne klasy III, II a i II b wydruku z zapisem temperatury transportu adekwatnego do wymogów MDR dla przewożonych wyrobów medycznych. Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są wyroby medyczne pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów , na których przewożone są pudełka z wyrobami medycznymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich wyrobów będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. Dla pakietów 8-9 transport produktów leczniczych odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych oraz określonych w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026.612 t.j. z dnia 2026.05.07 z późn.zm.). Dla pakietu nr 1 poz. 21, 73 dla pakietu 5 poz. 216 i 217 Zamawiający wymaga transportu kosmetyków w rozumieniu ustawy z dnia 4 października 2018r. o produktach kosmetycznych (t.j. Dz.U z 2018r., poz. 2227). Dla pakietu 6 poz. 278 Zamawiający wymaga transportu produktu biobójczego zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 9 października 2015r. o produktach biobójczych (Dz.U.2021.24 t.j. z dnia 2021.01.05 z późn. zm.). 2) Zaoferują wyroby medyczne, produkty lecznicze, kosmetyki, produkt biobójczy zgodne z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w Załączniku nr 3 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. 3) Zaoferują produkty z datą ważność co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy (z pominięciem Części nr 16 Pakietu nr III, Części nr 18 Pakietu nr V oraz Części nr 24 Pakietu nr XI). Data ważności koniecznie musi być uwidoczniona na pojedynczym opakowaniu, a nie tylko na opakowaniu zbiorczym. 4) Zaoferują produkty bezpieczne w użyciu spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.) i zawierające niezbędne certyfikaty oraz deklaracje zgodności wymagane w Unii Europejskiej - dotyczy pakietów 1-7 (z wyjątkiem pakietu 1 poz. 6, 21, 73, pakietu 5 poz. 216 i 217, pakietu 6 poz. 278), pakietów 10-13 oraz pakietu II-XIII. W przypadku podmiotów wprowadzających na teren Rzeczypospolitej Polskiej wyroby medyczne przeznaczone do używania na tym terytorium wymaga się uzyskania niepowtarzalnego numeru rejestracyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2017/745. 5) Zaoferuje maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 24 godziny, a w trybie normalnym do 3 dni roboczych (dotyczy Pakietów 1-13), do 5 dni kalendarzowych (dotyczy Pakietów I-XIII) od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 24 godziny od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 11:00 tego dnia. Dostawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 5 godz. potwierdzić otrzymanie zamówienia w przypadku zamówień w trybie „na cito” drogą mailową na adres: apteka@klinika-zabrze.med.pl. 6) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7) Zaakceptują postanowienia umowy opisane w Załączniku nr 4 do SWZ projekcie umowy. 8) Oświadczą, że posiadają dokumenty potwierdzające posiadanie przez gotowy do użycia sprzęt świadectw dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklaracji zgodności spełniające wymagania ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 t.j. z dnia 2024.11.05 ze zm.), obowiązujących w Polsce jak i w Unii Europejskiej, a więc posiadające wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu, atesty i świadectwa ich stosowania np. Deklarację zgodności CE, dla wyrobów medycznych lub inne dokumenty. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: Część nr 26 - Pakiet nr XIII