686641-2026 - Competition
Romania – Various medicinal products – Acord-cadru de furnizare medicamente diverse, 2026 - IV
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de furnizare medicamente diverse, 2026 - IV
Description: Medicamente necesare pentru sectiile clinice ale spitalului ; toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul anexat, in fisa de date si in anexa Loturi. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarea sectiilor si a farmaciei si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare cu 11 zile inainte de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18.
Internal identifier: 4240898_2026_6.5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Clorura Sodiu 5,85 %
Description: sac/fl x 100 ml 5.85%
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33692400 Perfusion solutions
Lot: LOT-0002
Title: IMUNOGLOBULINA UMANA NORMALA
Description: 5g, administrare subcutanata flac x 50 ml; SOL. PERF. SUBCUTANA 5 g
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33651520 Immunoglobulins
Lot: LOT-0003
Title: Imunoglobulina normala pt administrare intravasculara
Description: SOL.PERF. 100 mg/ml x 50 ml
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: CEFIDEROCOL
Description: PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 1 g
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
Lot: LOT-0005
Title: COMBINATII(L-ORNITINA+L-ASPARTAT)
Description: CONC.PT.SOL.PERF 0.5g/ml,10ml
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Lot: LOT-0006
Title: NORADRENALINUM
Description: CONC. PT. SOL. PERF 1mg/ml-8 ml
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33622100 Cardiac therapy medicinal products
Lot: LOT-0007
Title: ANAKINRA
Description: fl 100 mg/0.67 ml
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: TERIFLUNOMIDUM
Description: cpr 14 mg
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33661000 Medicinal products for the nervous system
Lot: LOT-0009
Title: IMUNOGLOBULINA ANTI-LIMFOCITE (DE CAL)
Description: CONC. PT. SOL. PERF. 50 mg/ml/5 ml
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: MOSUNETUZUMABUM
Description: CONC. PT. SOL. PERF. 1 mg
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
Lot: LOT-0011
Title: 11 MOSUNETUZUMABUM
Description: CONC. PT. SOL. PERF. 30 mg
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: EFTRENONACOG
Description: fl 1000 UI
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 33621100 Antithrombotic agents
Lot: LOT-0013
Title: EFMOROCTOCOG ALFA
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: OCRELIZUMABUM
Description: SOL. INJ. 40 mg/ml- 23 ml
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Lot: LOT-0015
Title: ISATUXIMABUM
Description: CONC. PT. SOL. PERF. 20mg/ml-5ml
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: 16 ISATUXIMABUM
Description: CONC. PT. SOL. PERF. 20mg/ml-25 ml
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: COMBINATII (DOLUTEGRAVIRUM+LAMIVUDINUM)
Description: COMPR. FILM. 50mg/300mg
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 33651400 Antivirals for systemic use
Lot: LOT-0018
Title: RALTEGRAVIRUM
Description: cpr 400mg
Internal identifier: 18