See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Executia lucrarilor pentru obiectivele de investitii “ P1-Modernizarea transportului public electric si amenajarea infrastructurii de transport nemotorizat în municipiul Resita - Faza 1 cod SMIS 127262” și ”P2 - Modernizarea transportului public electric si amenajarea infrastructurii de transport nemotorizat în municipiul Resita-Faza 2, cod SMIS 127264”
Description: Obiectele de investitie care fac obiectul prezentului contract de lucrari sunt, conform proietului tehnic atasat, urmatoarele: Lot 1: - Relocarea si protejarea retelelor de utilitati – relocarea conductei de alimentare cu apa potabila pe Bd. Republicii si relocarea retelei de iluminat public pe Bd. Timisoarei - Asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – bransamente electrice, bransamente gaze naturale, apa, canalizare; - Linie aeriana de contact – demontarea structurilor existente si construire linie noua; - Pasaj Triaj – reabilitarea pasajului - Autobaza/Depou – reabilitarea si modernizarea cladirilor existente (cladire hala mentenanta si birouri, hala spalatorie si vopsitorie) si construirea unei structuri pentru gararea tramvaielor – continand lucrari pentru structura de rezistenta, arhitectura si amenajarea interioara si exterioara a cladirilor, construirea retelelor de instalatii (electrice, termice, sanitare, detectie si stingere incendiu). - Cale de rulare – constructie cale de rulare in zona inierbata si pe spatii asfaltate. - Cabluri si statie redresare – constructia instalatiei de cabluri alimentare tramvai si montarea unei statii de redresare. Lot 2: - Amenajari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala a terenului – plantari de arbori si amenajarea spatiilor verzi - Asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – bransamente electrice; - Infrastructura rutiera, pietonala si velo – modernizarea infrastructurii rutiere si pietonale, construirea infrastructurii velo, modernizarea zonelor pietonale Piata Republicii si Str. Ineu; - Poduri – reabilitarea pasajelor Doman si Libertatii; - Linie aeriana de contact – demontarea structurilor existente si construire linie noua; - Cale de rulare – constructie cale de rulare in zona asfaltata; - Cabluri si statie redresare – constructia instalatiei de cabluri alimentare tramvai si montarea unei statii de redresare; - Parcari – constructia si amenajarea de spatii de parcare auto; - Camine si guri de scurgere – inlocuire si amplasare camine si guri de scurgere de-a lungul traseului investitiei, inclusiv captarea apelor pluviale si reorganizarea retelei de canalizare pluviala in Piata Republicii. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 25. Autoritatea contractanta va răspunde la solicitările de clarificări/informațiilor suplimentare primite de ofertanți în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor in mod consolidat.
Internal identifier: 3228764/2020/31
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234121 Tramway works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Achizitia de lucrări de execuție a proiectului P1- „Modernizarea transportului publicelectric și amenajarea infrastructurii de transport nemotorizat în municipiul Reșița – faza 1 - cod SMIS 127262”
Description: Lot 1: - Relocarea si protejarea retelelor de utilitati – relocarea conductei de alimentare cu apa potabila pe Bd. Republicii si relocarea retelei de iluminat public pe Bd. Timisoarei - Asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – bransamente electrice, bransamente gaze naturale, apa, canalizare; - Linie aeriana de contact – demontarea structurilor existente si construire linie noua; - Pasaj Triaj – reabilitarea pasajului - Autobaza/Depou – reabilitarea si modernizarea cladirilor existente (cladire hala mentenanta si birouri, hala spalatorie si vopsitorie) si construirea unei structuri pentru gararea tramvaielor – continand lucrari pentru structura de rezistenta, arhitectura si amenajarea interioara si exterioara a cladirilor, construirea retelelor de instalatii (electrice, termice, sanitare, detectie si stingere incendiu). - Cale de rulare – constructie cale de rulare in zona inierbata si pe spatii asfaltate. - Cabluri si statie redresare – constructia instalatiei de cabluri alimentare tramvai si montarea unei statii de redresare.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45112000 Excavating and earthmoving work, 45112500 Earthmoving work, 45221119 Bridge renewal construction work, 45231221 Gas supply mains construction work, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232210 Overhead line construction, 45232221 Transformer substation, 45232460 Sanitary works, 45234126 Tramline construction works, 45234127 Tramway depot construction work, 45300000 Building installation work, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45343000 Fire-prevention installation works, 45343200 Firefighting equipment installation work
Lot: LOT-0002
Title: Achizitia de lucrări de execuție a proiectului P2- „Modernizarea transportului public electric și amenajarea infrastructurii de transport nemotorizat în municipiul Reșița – faza 2 - cod SMIS 127264”
Description: Lot 2: - Amenajari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala a terenului – plantari de arbori si amenajarea spatiilor verzi - Asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii – bransamente electrice; - Infrastructura rutiera, pietonala si velo – modernizarea infrastructurii rutiere si pietonale, construirea infrastructurii velo, modernizarea zonelor pietonale Piata Republicii si Str. Ineu; - Poduri – reabilitarea pasajelor Doman si Libertatii; - Linie aeriana de contact – demontarea structurilor existente si construire linie noua; - Cale de rulare – constructie cale de rulare in zona asfaltata; - Cabluri si statie redresare – constructia instalatiei de cabluri alimentare tramvai si montarea unei statii de redresare; - Parcari – constructia si amenajarea de spatii de parcare auto; - Camine si guri de scurgere – inlocuire si amplasare camine si guri de scurgere de-a lungul traseului investitiei, inclusiv captarea apelor pluviale si reorganizarea retelei de canalizare pluviala in Piata Republicii.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45112710 Landscaping work for green areas, 45221119 Bridge renewal construction work, 45223300 Parking lot construction work, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232200 Ancillary works for electricity power lines, 45232210 Overhead line construction, 45232221 Transformer substation, 45233120 Road construction works, 45233161 Footpath construction work, 45233162 Cycle path construction work, 45233260 Pedestrian ways construction work, 45311000 Electrical wiring and fitting work