2. Procedure
Procedure
Title: MATERIALE SANITARE 1 (2026)
Description: MATERIALE SANITARE 1 (2026) (11 LOTURI) - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare. (Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017). Pentru mai multe detalii se va consulta caietul de sarcini atasat in cadrul documentelor de atribuire.
Internal identifier: 4208498/2026/23
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33184100 Surgical implants
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lame metalice laringoscop
Description: Cant min si max a acordului cadru, este specificata in caietul de sarcini, al prezentei documentatii.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141411 Scalpels and blades
Lot: LOT-0002
Title: Kit/Set campuri si componente sterile
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33770000 Paper sanitary
Lot: LOT-0003
Title: Manusi sterile pudrate
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33141420 Surgical gloves
Lot: LOT-0004
Title: Buzunar autoadeziv steril cu doua compartimente 43/38
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33162200 Operating-theatre instruments
Lot: LOT-0005
Title: Adeziv chirurgical pentru suturi
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0006
Title: Plase chirurgicale intra-swing cu structura compusa tridimensionala
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Plase de eventratie 3D
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Kit steril pentru angiografie
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33198000 Hospital paper articles
Lot: LOT-0009
Title: Huse pentru microscopul Zeiss
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Piesa de mana de unica folosinta cu 2 butoane
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Fir sutura neresorbabil din matase, nr.1, fara ac, 7 fire pretaiate/plic, lungime fir 50cm
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 33141121 Surgical sutures