See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Infiintarea unui sistem inteligent de distributie a gazelor naturale in cadrul Adi - Valea Carcinovului, Judetul Arges
Description: Obiectivele majore ale Comunelor Priboieni, Beleti Negresti, Boteni, Candesti si Dobresti din cadrul ADI Valea Carcinovului au ca scop dezvoltarea urbei pe multiple planuri, dar cu prioritate pe acele planuri care aduc o creştere a nivelului de trai şi implicit o îmbunătăţire a calităţii vieţii locuitorilor ei. construirii unei reţele de distribuţie gaze naturale în această zonă va fi unul pozitiv şi pe termen lung. Descrierea detaliată a lucrărilor este disponibilă în cadrul S.F., piese scrise si piese desenate, care face parte din documentația de atribuire a contractului de executie lucrari, postata in SEAP. In aplicarea dispozitiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 103 alin. (2) din HG 395/2016, autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene cu privire la solicitarile de clarificari: a) termenul limita de primire a solicitarilor de clarificari: 20 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor b) termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari: cu 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 50400186_2025_PAAPD1565557
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231221 Gas supply mains construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul care urmează a fi încheiat, cuprinde următoarele activități: a) Servicii de proiectare, constând in: - Elaborarea documentațiilor necesare pentru obținerea avizelor/ acordurilor/ autorizațiilor; - Elaborarea proiectului tehnic pentru autorizarea executării lucrărilor (PAC); - Elaborarea proiectului pentru organizarea execuției lucrărilor (POE); - Elaborarea proiectului tehnic cu detalii de execuție; - Verificarea, de catre verificatori tehnici atestati, a proiectului tehnic si a detaliilor de executie; - Asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor, la fazele incluse in Programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de ISC si in perioada de garantie acordata lucrarii; - Elaborare proiect tehnic as-built. b) Execuție lucrări pentru realizarea obiectivului de investiții, in conformitate cu prevederile proiectului tehnic ce urmează a fi realizat, a prescripțiilor tehnice si a standardelor in vigoare
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45333000 Gas-fitting installation work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71328000 Verification of load-bearing structure design services, 71356200 Technical assistance services