See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția de echipamente medicale - sisteme de monitorizare și evaluare prin ultrasunete aferente Programului naţional de dotare cu echipamente a cabinetelor medicilor de familie sau pentru cabinetele medicale asociate, în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR), Componenta C12–Sănătate
Description: ONAC intenționează să achiziționeze echipamente medicale pentru Ministerul Sănătății în conformitate cu caietul de sarcini, specificatiile tehnice anexe la caietul de sarcini si a clauzelor contractuale care fac parte din documentația de atribuire. Termenul de livrare maxim acceptat este de 120 de zile, termen de plata este de 60 de zile de la receptia echipamentelor medicale. Termenele pentru depunerea / raspunsul , la solicitarile de clarificari / informatii suplimentare: In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 21 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, ONAC va transmite răspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificări/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Internal identifier: MS nr. AFR 8983/17.09.2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33124120 Diagnostic ultrasound devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Regiunea 1
Description: Obiectivul specific este diversificarea echipamentelor medicale de tipul sistemelor de monitorizare și evaluare prin ultrasunete, necesare serviciilor medicale prestate în cabinetele de asistență medicală primară (medici de familie), creșterea capacității de diagnosticare și tratament și, în același timp, creșterea numărului de prezentări la aceste cabinete după implementarea proiectului. Echipamentele medicale care vor fi furnizate sunt: Lotul 1 – Regiunea 1 – Ecograf portabil - Echipament de ultrasonografie multidisciplinar Specificațiile tehnice ale echipamentelor medicale sunt anexate la caietul de sarcini. Ecograf portabil cantitate maxima acord cadru 370 buc Echipament de ultrasonografie multidisciplinar cantitate maxima acord cadru 237 buc
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Regiunea 2
Description: Obiectivul specific este diversificarea echipamentelor medicale de tipul sistemelor de monitorizare și evaluare prin ultrasunete, necesare serviciilor medicale prestate în cabinetele de asistență medicală primară (medici de familie), creșterea capacității de diagnosticare și tratament și, în același timp, creșterea numărului de prezentări la aceste cabinete după implementarea proiectului. Echipamentele medicale care vor fi furnizate sunt: Lotul 2 – Regiunea 2 – Ecograf portabil - Echipament de ultrasonografie multidisciplinar Specificațiile tehnice ale echipamentelor medicale sunt anexate la caietul de sarcini. Ecograf portabil cantitate maxima acord cadru 470 buc Echipament de ultrasonografie multidisciplinar cantitate maxima acord cadru 227 buc
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Regiunea 3
Description: Obiectivul specific este diversificarea echipamentelor medicale de tipul sistemelor de monitorizare și evaluare prin ultrasunete, necesare serviciilor medicale prestate în cabinetele de asistență medicală primară (medici de familie), creșterea capacității de diagnosticare și tratament și, în același timp, creșterea numărului de prezentări la aceste cabinete după implementarea proiectului. Echipamentele medicale care vor fi furnizate sunt: Lotul 3 – Regiunea 3 – Ecograf portabil - Echipament de ultrasonografie multidisciplinar Specificațiile tehnice ale echipamentelor medicale sunt anexate la caietul de sarcini. Ecograf portabil cantitate maxima acord cadru 380 buc Echipament de ultrasonografie multidisciplinar cantitate maxima acord cadru 227 buc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Regiunea 4
Description: Obiectivul specific este diversificarea echipamentelor medicale de tipul sistemelor de monitorizare și evaluare prin ultrasunete, necesare serviciilor medicale prestate în cabinetele de asistență medicală primară (medici de familie), creșterea capacității de diagnosticare și tratament și, în același timp, creșterea numărului de prezentări la aceste cabinete după implementarea proiectului. Echipamentele medicale care vor fi furnizate sunt: Lotul 4 – Regiunea 4 – Ecograf portabil - Echipament de ultrasonografie multidisciplinar Specificațiile tehnice ale echipamentelor medicale sunt anexate la caietul de sarcini. Ecograf portabil cantitate maxima acord cadru 396 buc Echipament de ultrasonografie multidisciplinar cantitate maxima acord cadru 327 buc
Internal identifier: 4