See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Service av hissar, portar, travers, fordonslyftar & telfrar
Description: Upphandlingen avser drift, fortlöpande tillsyn, skötsel och underhåll inklusive felanmälan och jour av hissar, motordrivna portar samt traverser och telfrar inom Beställarens bestånd. Upphandligen omfattar både funktionskrav och utförandekrav. I de delar kraven ställs som funktionskrav ansvarar Entreprenören för att initiera erforderliga åtgärder samt välja arbetsmetod och frekvens för att uppfylla angivna acceptanskriterier.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50740000 Repair and maintenance services of escalators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Område Nord
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:1
Lot: LOT-0002
Title: Område Syd
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:2
Lot: LOT-0003
Title: Område Lingångar
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:3
Lot: LOT-0004
Title: Område Portar
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:4
Lot: LOT-0005
Title: Område Mitthem
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:5
Lot: LOT-0006
Title: Sundsvall Energi
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120148:Lot:6