688558-2022 - ResultRomania-Tulcea: Catering services for other enterprises or other institutions
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de preparare și transport hrană (catering) pentru pacienţii internaţi în cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă Tulcea
Reference number: 4026712_2021_PAAPD1318523
II.1.2.
Main CPV code
55523000 Catering services for other enterprises or other institutions
II.1.4.
Short description
Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, urmareste achizitionarea de servicii de preparare și transport hrană (catering) pentru pacienţii internati în cadrul Spitalului Judetean de Urgenţă Tulcea, respectiv prestatorul va avea obligaţia de a asigura hrana bolnavilor internaţi în mod continuu și medicilor de gardă din Spitalul Judeţean de Urgenţă Tulcea, zilnic, conform orarului stabilit de autoritatea contractantă, în conformitate cu necesităţile calorice, cantitative, calitative și de regimuri alimentare solicitate cu respectarea întocmai a dispozitiilor Hotararii nr. 470 din 21.04.2021 pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 429 din /2008 – privind nivelul alocatiilor de hrana pentru consumurile colective din unitatile sanitare publice, precum si pentru aprobarea unor masuri in domeniu, în vigoare.
La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord- cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maxim 3 operatori economici.
Cantitatile minime acord cadru precum si Cantitatile maxime ale acordurilor cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Cantitatile minime contract subsecvent prcum si Cantitatile maxime ale contractelor subsecvente sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data si ora limita stabilită pentru depunerea ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
II.2.5 Criterii de atribuire