688662-2026 - Competition
Bulgaria – Snow-clearing services – „Зимно поддържане и превантивно/текущо поддържане на общинските пътища на територията на Община Кюстендил“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Зимно поддържане и превантивно/текущо поддържане на общинските пътища на територията на Община Кюстендил“
Description: Предметът на общ. поръчка обхваща 292,00 км общински пътища, а заедно с подходите към гробищните паркове, отдалечените махали и трафопостове, общото разстояние възлиза на 372,30 км, съгласно Списък – Прил. № 1 към докум.. Дейност № 1: Зимно поддърж. Организацията по снегопочистването и опесъчаването на общ. пътна мрежа се извършва в зависимост от степента и нивото на съответния участък, както следва: • І – ва степен ниво А – до 7 см. снежна покривка при снеговалеж и макс. срок за провеждане на меропр. против хлъзгавост по пътното платно – 2 часа. Вкл. общ. пътища до следните нас. места: Слокощица, Лозно, Скриняно, Николичевци, Дворище, Жиленци. • ІІ – ра степен ниво В - до 7 см. снежна покривка при снеговалеж и макс. срок за провеждане на меропр. против хлъзгавост по пътното платно – 5 часа. Вкл. общ. пътища до следните нас. места: Долна Гращица, Таваличево, Брестница, Радловци, Грамаждано. • ІІІ – та степен ниво Г - до 10 см. снежна покривка при снеговалеж и макс. срок за провеждане на меропр. против хлъзгавост по пътното платно – 8 - 12 часа. Вкл. всички останали направления в общината. Зимното поддърж. вкл. следните дейн.: а) Изп. на подготвителните работи предвидени в приложеният към Техн. предложение от участника Оперативен план. • Подготовка, инструктаж и др. предварителни работи по осигуряване на готовност на отговорниците за събиране и предаване на инфо за състоянието на общ. пътища с оглед осигуряване на постоянно дежурство. • Организирането, инструктаж на групите за зимното снегопочистване на ІV класната пътна мрежа и оборудването им с необходимите мат. и инструменти. б) Дейн., свързани с подготовката за зимното поддърж. и пътищата: • Подготовка на пътищата; • Подготовка на машините и съоръженията; • Осигуряване на необходимите мат.; • Поддърж. на специализираната техника за изп. на поръчката за своя сметка в добро техн. състояние за целия период на изп. на поръчката. в) Дейн., свързани с борбата със зимната хлъзгавост по пътищата: • Осигуряване с минерални мат. или хим. вещества за разпръскване. Видът и обемът на работите по зимното поддърж. се определят в зависимост от приетото за даден път ниво на зимно поддърж.. Основните дейн. по зимното поддърж. вкл.: • подготвителни работи: техн. прегледи на заявените за използване машини и съоръжения, подготовка на пътищата за експл. при зимни условия, осигуряване на необходимите мат. и др.; • денонощно дежурство на хора и техника през експлоатационния сезон; • самостоятелно осигуряване на данни и прогнози за метеорологичната обстановка с оглед осигуряване организация за изп. на поръчката; • осигуряване на пунктове за изп. на поръчката; • събиране и предаване за своя сметка на инфо за състоянието на пътната мрежа през експлоатационния сезон; • снегозащита на пътищата: изграждане, поддърж. и поставяне на снегозащитни устройства – постоянни / крайпътни зелени пояси, земни диги и др./, временни / огради от преносими инвентарни щитове/, както и окосяване на тревни площи, изсичане на храсти, отстраняване на мат. и др. предмети в обхвата на пътя, които могат да способстват за образуването на снегонавявания; • снегочистене (патрулно и периодично) на пътищата до постигане на съответните степен и ниво на зимно поддърж., разчистване на преспи и снегонавявания и отстраняване на уплътнени снежно - ледени пластове; • обезопасяване на пътищата против хлъзгане: разпръскване на минерални мат. или хим. вещества; • пресичане на снежни валове върху банкета за нормално оттичане на водата от пътното платно. Изпълнението ще се отчита с ежедневни и седмични отчети. Дейност № 2: Превантивно / Текущо поддърж. Текущото поддърж. има за цел осигуряване на правилното оттичане на водите, улесняване на зимното поддърж. и отстраняване на дефекти по пътната настилка. Дейн. се извършват само при възникнала необх., въз основа на конкретно писмено Възлагателно писмо от Възложителя. Те вкл. следните номенклатурни групи, подробно разписани в Ценовото предложение: • почистване на малки свлачища, срутища и наноси; • окосяване, подравняване, профилиране и оформяне на банкети; • изсичане на храсти, отсичане на единични дървета, наклонени над пътното платно; • запълване и укрепване на откоси на отделни места; • отстраняване на повредите на настилката чрез запълване на пукнатините и изкърпване на дупките; • при необх. – освежаване на хоризонталната маркировка на пътищата; • отстраняване на отделни малки повреди по пътното платно; • възстановяване и/или почистване на разрушени отводнителни съоръжения - окопи, риголи, улеи и дренажи в отделни участъци; • ремонт на отделни разрушения – дупки, пукнатини, обрушени ръбове и др.; • почистване на водостоци, мостове и техните отвори от кал, лед, наносни мат. и др. дейн., възложени от Възложителя на настоящата ОП. Дейн. ще се извършват при необх., по конкретно възлагане от Възложителя, посредством Възлагателно писмо. Отчитането на превантивното и текущото поддърж. се извършва с двустранно подписан Протокол за приемане на извършените работи, като на заплащане подлежат единствено реално изп. количества по договорените единични цени. Тъй като към момента на откриване на процедурата за Възложителя не е известно предварително от какви услуги по вид и обем ще има нужда за периода на действие на договора по дейност „Превантивно/текущо поддърж.“, същите ще се осъществяват само при възникнала реална необх. въз основа на конкретно писмено Възлагателно писмо от страна на Общината. Възложителят не гарантира минимален обем или стойност на поръчваните услуги по текущото поддърж., като Изпълнителят няма право да претендира за обезщетения или пропуснати ползи, в случай че реално възложените дейн. са в по-малък обем от прогнозирания. Всички конкретни видове работи се възлагат в рамките на договорените единични цени и се изп. в сроковете, изрично посочени във Възлагателното писмо за съответния участък, до достигане на общия макс. финансов лимит на договора.
Internal identifier: 610740
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works, 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001