689256-2026 - Competition
Greece – Stationery – Προμήθεια γραφικής ύλης και φωτοτυπικού χαρτιού για την κάλυψη των αναγκών των Υπηρεσιών του Δήμου και των Δομών του, για τα έτη 2027 και 2028
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Προμήθεια γραφικής ύλης και φωτοτυπικού χαρτιού για την κάλυψη των αναγκών των Υπηρεσιών του Δήμου και των Δομών του, για τα έτη 2027 και 2028
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια γραφικής ύλης και φωτοτυπικού χαρτιού για την κάλυψη των αναγκών των Υπηρεσιών του Δήμου και των δομών του για τα έτη 2027 και 2028, συνολικού ύψους 180.672,60€ πλην ΦΠΑ (224.034,02€ με ΦΠΑ). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 30192700-8 (Γραφική ύλη), 30197643-5 (Φωτοαντιγραφικό χαρτί) Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δύο (2) έτη από την ημερομηνία υπογραφής του σχετικού συμφωνητικού ή μέχρι την εξάντληση του οικονομικού της αντικειμένου. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α (υπ αριθ. 111/24-09-2026 Μελέτη της Δ/νσης Οικονομικών Υπηρεσιών) Οι προσφέροντες δύνανται να υποβάλουν προσφορά για μία ή περισσότερες ομάδες, χωρίς περιορισμό στον αριθμό των ομάδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν ανάδοχο, όπως αναγράφονται παρακάτω: A/A ΟΜΑΔΑ- ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΚΑΘΑΡΟ ΠΟΣΟ 1 ΟΜΑΔΑ 1 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ 118.082,62 € 2 ΟΜΑΔΑ 2 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ 43.329,00 € 3 ΟΜΑΔΑ 3: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1.490,68 € 4 ΟΜΑΔΑ 4: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ» 3.099,56 € 5 ΟΜΑΔΑ 5: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΑΣΤΕΓΩΝ» 2.605,72 € 6 ΟΜΑΔΑ 6: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΥΠΝΩΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ» 2.605,72 € 7 ΟΜΑΔΑ 7: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΣΙΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1.370,24 € 8 ΟΜΑΔΑ 8: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1.689,06 € 9 ΟΜΑΔΑ 9: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΑΚΕΛΩΝ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ 6.400,00 € ΚΑΘΑΡΟ ΠΟΣΟ: 180.672,60 € ΠΟΣΟ ΦΠΑ 24% : 43.361,42 € ΣΥΝΟΛΟ : 224.034,02 € Προσφορές που υποβάλλονται για μέρος των ζητούμενων ειδών της εκάστοτε ομάδας απορρίπτονται ως απαράδεκτες. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο τη πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα ειδών.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30192700 Stationery
Additional classification (cpv): 30197643 Photocopier paper
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΟΜΑΔΑ 1 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Description: ΟΜΑΔΑ 1 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Lot: LOT-0002
Title: ΟΜΑΔΑ 2 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Description: ΟΜΑΔΑ 2 : ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Main classification (cpv): 30197643 Photocopier paper
Lot: LOT-0003
Title: ΟΜΑΔΑ 3: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Description: ΟΜΑΔΑ 3: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Lot: LOT-0004
Title: ΟΜΑΔΑ 4: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ»
Description: ΟΜΑΔΑ 4: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ»
Lot: LOT-0005
Title: ΟΜΑΔΑ 5: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΑΣΤΕΓΩΝ»
Description: ΟΜΑΔΑ 5: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΑΣΤΕΓΩΝ»
Lot: LOT-0006
Title: ΟΜΑΔΑ 6: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΥΠΝΩΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ»
Description: ΟΜΑΔΑ 6: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ «ΥΠΝΩΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ»
Lot: LOT-0007
Title: ΟΜΑΔΑ 7: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΣΙΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Description: ΟΜΑΔΑ 7: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΣΙΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Lot: LOT-0008
Title: ΟΜΑΔΑ 8: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Description: ΟΜΑΔΑ 8: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Lot: LOT-0009
Title: ΟΜΑΔΑ 9: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΑΚΕΛΩΝ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Description: ΟΜΑΔΑ 9: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΑΚΕΛΩΝ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ