689456-2026 - Competition
Bulgaria – Construction-site supervision services – Изготвяне на доклади за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите, при необходимост от такива, и упражняване на строителен надзор по време на строителството на обекти на територията на Община Петрич по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Изготвяне на доклади за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите, при необходимост от такива, и упражняване на строителен надзор по време на строителството на обекти на територията на Община Петрич по обособени позиции
Description: Обществената поръчка е разделена на четири обособени позиции. В изпълнение на Обособена позиция № 1, № 2 и № 3 от настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, и следните дейности: Извършване на оценка за съответствието на всички части на инвестиционния проект с основните изисквания към строежите за строежите - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл.142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на инвестиционния проект, и издаване на Разрешение за строеж. В изпълнение на всяка обособена позиция от настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, и следните дейности: Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи; Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж; Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали; Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти; Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба. Изпълнителят на всяка обособена позиция трябва да изпълни задачите, произтичащи от задълженията му като консултант, оценяващ съответствието на инвестиционните проекти с основните изисквания към строежите и упражняващ строителен надзор, чрез правоспособните физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл.166 ал. 2 от ЗУТ.
Internal identifier: 611775
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71521000 Construction-site supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Изготвяне на доклад за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите и упражняване на строителен надзор на обект: „Реконструкция на улично платно на ул. „Гео Милев“ - от О.Т.136 - О.Т.112 до УПИ XI за озеленяване, кв. 19, вкл. уличен водопровод в участъка, с. Кулата, Община Петрич“
Description: На основание чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „а“, „б“ и „ж“ от ЗУТ и чл. 6, ал. 2, т. 8 и чл. 7, ал. 1 от Наредба № 1 от 30 юли 2003 г. за номенклатурата на видовете строежи строежът се категоризира като строеж трета категория. Съгласно чл. 5, ал. 6, т. 2.3.1, 2.3.3, 4.3.1 и 43.3 от Правилника за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на Строителя (ПРВВЦПРС) строежът се разпределя във втора група: строежи от транспортната инфраструктура и в четвърта група: строежи от благоустройствената инфраструктура, хидротехническото строителство и опазването на околната среда. В изпълнение на настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, следните дейности: Извършване на оценка за съответствието на всички части на инвестиционния проект с основните изисквания към строежите за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл.142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на инвестиционния проект, и издаване на Разрешение за строеж; Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи; Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж; Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали; Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти; Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба. По аргумент на чл. 168, ал. 7 от ЗУТ отговорността по договора за строителен надзор е със срокове не по-малки от гаранционните срокове в строителството. Изпълнителят трябва да изпълни задачите, произтичащи от задълженията му като строителен надзор, чрез правоспособните физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл. 166 ал. 2 от ЗУТ.
Internal identifier: 611782
Additional classification (cpv): 71248000 Supervision of project and documentation
Lot: LOT-0002
Title: Изготвяне на доклад за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите и упражняване на строителен надзор на обект: „Реконструкция на улично платно на ул. „Лозен“ - О.Т.69-ОТ.68-О.Т.39-О.Т.40-О.Т.34-О.Т.33-О.Т.15, с. Скрът, Община Петрич“, включително уличен водопровод в участъка“
Description: На основание чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „а“, „б“ и „ж“ от ЗУТ и чл. 6, ал. 2, т. 8 и чл. 7, ал. 1 от Наредба № 1 от 30 юли 2003 г. за номенклатурата на видовете строежи строежът се категоризира като строеж трета категория. Съгласно чл. 5, ал. 6, т. 2.3.1, 2.3.3, 4.3.1 и 43.3 от Правилника за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на Строителя (ПРВВЦПРС) строежът се разпределя във втора група: строежи от транспортната инфраструктура и в четвърта група: строежи от благоустройствената инфраструктура, хидротехническото строителство и опазването на околната среда. В изпълнение на настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, следните дейности: Извършване на оценка за съответствието на всички части на инвестиционния проект с основните изисквания към строежите за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл.142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на инвестиционния проект, и издаване на Разрешение за строеж; Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи; Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж; Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали; Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти; Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба. По аргумент на чл. 168, ал. 7 от ЗУТ отговорността по договора за строителен надзор е със срокове не по-малки от гаранционните срокове в строителството. Изпълнителят трябва да изпълни задачите, произтичащи от задълженията му като строителен надзор, чрез правоспособните физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл. 166 ал. 2 от ЗУТ. ​​​​​​​
Internal identifier: 611789
Lot: LOT-0003
Title: Изготвяне на доклад за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите и упражняване на строителен надзор на обект: „Реконструкция на улично платно на ул. „Победа“ - О.Т. 16 - О.Т.30 - О.Т.43 - О.Т.55 - О.Т.56, включително водопровод в участъка, с. Яворница, Община Петрич“
Internal identifier: 611791
Lot: LOT-0004
Title: Упражняване на строителен надзор по време на строителството на обект: „Реконструкция на ул. „Антон Попов“ О.Т.30 - О.Т.31 - О.Т.44 - О.Т.43 - О.Т.61, включително тротоари, кръстовища и уличен водопровод в участъка на рекострукцията, с. Скрът, Община Петрич“
Description: На основание чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „а“, „б“ и „ж“ от ЗУТ и чл. 6, ал. 2, т. 8 и чл. 7, ал. 1 от Наредба № 1 от 30 юли 2003 г. за номенклатурата на видовете строежи строежът се категоризира като строеж трета категория. Съгласно чл. 5, ал. 6, т. 2.3.1, 2.3.3, 4.3.1 и 43.3 от Правилника за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на Строителя (ПРВВЦПРС) строежът се разпределя във втора група: строежи от транспортната инфраструктура и в четвърта група: строежи от благоустройствената инфраструктура, хидротехническото строителство и опазването на околната среда. В изпълнение на настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, следните дейности: Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи; Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие; Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените изменения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж; Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали; Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване на строежа – предмет на поръчката; Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя; Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти; Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба. По аргумент на чл. 168, ал. 7 от ЗУТ отговорността по договора за строителен надзор е със срокове не по-малки от гаранционните срокове в строителството. Изпълнителят трябва да изпълни задачите, произтичащи от задълженията му като строителен надзор, чрез правоспособните физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл. 166 ал. 2 от ЗУТ. ​​​​​​​
Internal identifier: 611793