690084-2026 - Competition
Poland – Security services – Ochrona mienia Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Ochrona mienia Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony mienia w budynkach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
Internal identifier: MBG. 261.1.26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony mienia w budynkach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. 2. Miejsce i wymiar realizacji usługi: 1) Muzeum Ikon w Supraślu przy ulicy Klasztornej 1 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16 - godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego w okresie X-IV oraz od godz. 18:00 do 10:00 w okresie V-IX. - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 2) Ratusz – siedziba Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przy ulicy Rynek Kościuszki 10 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16 - godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego w okresie X-IV oraz od godz. 18:00 do 10:00 w okresie V-IX. - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 3) Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy przy ul. Pałacowej 2 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16-godzinego codziennie od godz.17:00 do 9:00 dnia następnego, - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 4) Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim przy ulicy Mickiewicza 45 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16-godzinnego codziennie od godz.17:00 do 9:00 dnia następnego, - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 5) Muzeum w Tykocinie przy ulicy Koziej 2: a) Dom Talmudyczny w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16 - godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego w okresie X-IV oraz od godz. 18:00 do 10:00 w okresie V-IX. - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. b) Synagoga w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16 - godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego w okresie X-IV oraz od godz. 18:00 do 10:00 w okresie V-IX. - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia,1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 6) Muzeum Historycznym w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 37 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16-godzinnego codziennie od godz.17:00 do 9:00 dnia następnego, - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 7) Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku przy ulicy Świętojańskiej 17 w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16-godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego, - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia,1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 8) Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach - ochrona rozpocznie się od dnia 31.05.2027 r. do dnia 01.11.2027 r. w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego całodobowo oraz od dnia 02.11.2027 r. w formie jednego posterunku wewnętrznego jednoosobowego: - 16-godzinnego codziennie od godz. 17:00 do 9:00 dnia następnego, - całodobowo: w poniedziałki oraz w święta: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 1 Maja, Boże Ciało, 15 sierpnia,1 Listopada oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 3. Łączna liczba godzin usługi dozoru mienia – ochrony budynków Zamawiającego dla zakresu podstawowego to 170 961 godzin podczas realizacji całej umowy. 4. Pozostałe uregulowania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały wskazane w Projekcie umowy załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Options:
Description of the options: Zamawiającemu przysługuje prawo opcji stosownie do art. 441 ustawy Pzp, tj. prawo do podjęcia decyzji o realizacji przedmiotu zamówienia w szerszym zakresie niż wskazany w pkt. 4.1. - 4.4. Specyfikacji Warunków Zamówienia, w przypadku organizowania przez Zamawiającego wydarzeń, w tym przede wszystkim imprez muzealnych, jarmarków, festynów, nocy muzeów i innych na terenie budynków i ich otoczenia należących do Zamawiającego lub w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości usług będących przedmiotem zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1, przedmiot opcji będzie obejmował ochronę mienia w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości usług będących przedmiotem zamówienia lub zapewnienia usług ochrony mienia. Łączny wymiar godzin objętych prawem opcji to: 20 000 godzin. W przypadku skorzystania z prawa opcji wykonawca otrzyma wynagrodzenie równe iloczynowi ilości zleconych godzin usługi w ramach prawa opcji i ceny jednej godziny wykonywania usługi ujętej w umowie Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. Warunkiem uruchomiania prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Niewykonanie przez Zamawiającego umowy w zakresie umowy prawa opcji nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, zgodnie z prawem opcji określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego odbędzie się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy, na 7 dni przed dniem, w którym zamówienie objęte prawem opcji ma zostać zrealizowane, oraz określeniem wielkości tego zamówienia, objętego prawem opcji.