See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Offerteaanvraag inhuur senior software architect
Description: Zorginstituut Nederland werkt in afstemming met relevante stelsel partijen aan een toekomstbestendig stelsel geneesmiddelen (TSG). Dit gebeurt in opdracht van het ministerie van VWS. Het gaat om de inrichting van een aangepast instroomproces voor het beoordelen en toelaten van nieuwe geneesmiddelen in Nederland. Het doel van TSG is om nieuwe geneesmiddelen gecontroleerd toe te laten tot het basispakket van de zorgverzekering. Ook willen we beoordelingsprocessen verduidelijken en versnellen waar dat kan. Zo komen goede geneesmiddelen sneller beschikbaar en tegen maatschappelijk aanvaardbare prijzen. We streven naar een nieuw stelsel in 2028. Om de doelen van het TSG te bereiken is de inzet van een informatiemanagementsysteem (IMS) een randvoorwaarde. Een IMS helpt het Zorginstituut en zorgpartijen met de informatieverzameling en samenwerking gedurende de verschillende stappen van het instroomproces. Het proces rondom de beheerste instroom van geneesmiddelen is intensief voor alle partijen. Het IMS draagt bij aan een efficiënt en transparant instroomproces. En het ondersteunt een efficiënt beoordelingsproces binnen het Zorginstituut. Het Zorginstituut heeft advieskantoor M&I/Partners gevraagd een functioneel ontwerp te maken voor een IMS op basis van de wensen van de beoogde gebruikers. Zij hebben in deze verkennende opdracht een functioneel ontwerp opgeleverd en enkele scenario’s geschetst met daarbij de belangrijkste strategische overwegingen. Het volledige rapport is bijgevoegd in bijlage Functioneel ontwerp van een informatie management systeem voor het TSG. Het Zorginstituut heeft besloten voor te sorteren op een integraal en procesbewust IMS. Een systeem met die kenmerken biedt extra functionaliteiten waardoor er een rijkere procesondersteuning ontstaat. Samenwerking wordt makkelijker gemaakt en workflows worden inzichtelijk met mogelijkheden tot bewaking en bijsturing. De bouw van het integrale ICT-systeem en de aanschaf van de procesbewuste IT-tool zal gebeuren op basis van open standaarden en Europese leveranciers. Dit is in lijn met de visie voor een autonome en soevereine digitale overheid. Het Zorginstituut heeft een sterke voorkeur om het IMS te ontwikkelen o.b.v. (standaard) open source componenten, waar nodig aangevuld met maatwerk. De organisatie heeft weinig ervaring met het uitzetten van open source ontwikkelopdrachten en het samenwerken met de opdrachtnemer hierin. De software architect gaat het Zorginstituut ondersteunen bij het selecteren en begeleiden van de opdrachtnemer die het informatiemanagementsysteem gaat ontwikkelen. Hiervoor gaat het Zorginstituut een Europese aanbesteding uitzetten na de zomer van 2026. De verwachting is dat de opdrachtnemer voor het IMS begin 2027 start met de ontwikkeling. De kandidaat werkt nauw samen met collega’s binnen het Zorginstituut. Het gaat hier zowel om zorginhoudelijke collega’s (geneesmiddelen team), projectleiders en IT-technische collega’s. De kandidaat werkt daarnaast nauw samen met de toekomstige leverancier van het IMS. Interne kennisoverdracht zal een belangrijk speerpunt worden.
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79620000 Supply services of personnel including temporary staff
5. Lot
Lot: LOT-0000