690385-2026 - Competition
Finland – Natural gas – Nesteytetyn maakaasun (LNG) toimitus Suomenlahden satamissa
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Nesteytetyn maakaasun (LNG) toimitus Suomenlahden satamissa
Description: Rajavartiolaitoksen ulkovartiolaiva Turva käyttää polttoaineenaan maakaasua (LNG). LNG:n tekniset laatuvaatimukset perustuvat Rajavartiolaitoksen moottoritoimittajan vaatimiin laatuvaatimuksiin. Tuotteen tulee olla laadultaan sellaista, että moottoriin syötettävä kaasu täyttää liitteen 1 esitetyt raja-arvot.
Internal identifier: RVLDno-2026-840
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09123000 Natural gas
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-058252-LOT-0001