690500-2026 - Result
Netherlands – Road tunnel construction work – 31003668: Aankondiging van een wijziging DBFM Infraprovider Coentunnel Tracé
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: 31003668: Aankondiging van een wijziging DBFM Infraprovider Coentunnel Tracé
Description: Betreffende aanbesteding dateert uit 2008 voor een zogenoemde geïntegreerde contract vorm DBFM voor de ontwerp, aanleg, financiering en onderhoud van de 2e Coentunnel tot en met 31 december 2037. Voor een uiteenzetting van de wijzigingen, wordt verwezen naar bijlage “Wijzigingen Coentunnel onder artikel 2.163e AW 2012”. Deze Wijziging zijn uitgevoerd door de zittende aannemer CCY. De wijziging betreft het ontwerp, de levering, realisatie en het onderhoud van een voertuigkering in de buitenberm van de afrit A8 ter hoogte van de N516. De voertuigkering is noodzakelijk vanwege de aanleg van een fietsbrug binnen project AVANT. Zie het reeds ingevulde veld m.b.t. de korte beschrijving
Internal identifier: 31003668.0177
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Main features of the procedure: De wijzigingen in het DBFM-contract van de Coentunnel vloeiden voort uit omstandigheden die bij contractsluiting niet voorzienbaar waren (art. 2.163e AW 2012). Ondanks een zorgvuldig vastgestelde scope en risicoverdeling kwamen tijdens uitvoering nieuwe technische inzichten, strengere veiligheidsnormen en aanvullende eisen voor tunnelinstallaties naar voren. Ook ontstond samenloop met grote infrastructurele projecten (A1, A10, A4) en het project Hittewerende Bekleding, wat leidde tot onverwachte afhankelijkheden en veiligheidsrisico’s. Daarnaast werden strengere landelijke en Europese eisen voor tunnelveiligheid, cybersecurity en beschikbaarheid vastgesteld. Deze ontwikkelingen konden niet in de oorspronkelijke ramingen worden meegenomen. Aanpassing van het contract was noodzakelijk om veiligheid en continuïteit te waarborgen. De wijzigingen bleven proportioneel en wijzigden de aard van de opdracht niet, waardoor zij voldeden aan art. 2.163e AW 2012.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45221241 Road tunnel construction work
Additional classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Perceel 1
Description: De aanbesteding uit 2008 betreft een geïntegreerd DBFM-contract voor ontwerp, aanleg, financiering en onderhoud van de 2e Coentunnel tot 21 december 2037. Omdat in eerdere jaren wijzigingen niet zijn gepubliceerd, voert het projectteam nu een hersteloperatie uit met deze gebundelde publicatie om alsnog aan de verplichting te voldoen. Zie tekst bij de omschrijving.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45221248 Tunnel linings construction work