2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare Materiale sanitare
Description: Furnizare Materiale sanitare Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:18 Termenul de raspuns al autoritatii contractante la solicitarile de clarificari adresate de catre operatorii economici este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta, daca va fi selectata pentru realizarea contractului ex-ante,conform OUG nr.98/2017 cu modificarile si completarile ulterioare, va pune la dispozitia persoanelor imputernicite de ANAP, prin decizia de verificare, raspunsurile consolidate la solicitarile de clarificari,inainte de a le incarca si publica in Sistemul Electronic de Achizitii Publice,cu cel putin 4 zile anterior termenului de raspuns stabilit in anuntul de participare,conform prevederilor art.8 din Anexa nr.1 la HG nr.419/2018
Internal identifier: 4663448_2026_PAAPD1640367
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Set de administrare a solutiilor perfuzabile si lavaj urologic - 2 cai de administrare - cu rotita debit
Description: Cantitatile minime si maxime aferente acordul cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la Caietul de Sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Extractor de piese de rezectie diametru 10 mm
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Anse rezectie
Description: Cantitatile minime si maxime aferente acordul cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la Caietul de Sarcini. Lotul 3 cuprinde 4 subloturi 3.1. Anse pentru rezectie bipolara 3.2. Anse pentru coagulare bipolara 3.3. Anse pentru vaporizare bipolara 3.4. Anse pentru coagulare bipolara
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Sistem de claritate pentru camera laparoscopie
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Sistem de claritate si anticondens camera
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Power Seal 37 cm 37 Pensa sigilare vasculare, falci curbate, pentru chirurgie laparoscopica, L=37 cm (5 buc./set)
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Bureti impregnati cu clorhexidina 4%
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Plasa Hernie
Description: Lot 8 Plasa Hernie 8.1. Plasa Hernie complet resorbabila pentru repararea defectelor parietale cu bariera de hydrogel 7x10 cm 8.2. Plasa Hernie complet resorbabila rotunda pentru repararea defectelor parietale cu bariera de hydrogel diametru 8 cm Cantitatile minime si maxime aferente acordul cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la Caietul de Sarcini.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Plase polipropilena
Description: Plase polipropilena 9.1. Plase polipropilena macroporoasa 30/30 cm 9.2. Plasa polipropilena macroporoasa 5/15 cm Cantitatile minime si maxime aferente acordul cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la Caietul de Sarcini.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Patura racit/incalzit pacientul cu apa, de unica folosinta
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Capete tuns pentru aparat CLLIPER 9661, unica folosinta
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Uretroscop flexibil de unica folosinta
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Ace semiautomate de punctie-biopsie, cu dubla tragere Tru-Cut 16Gx20cm
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Ace semiautomate de punctie-biopsie, cu dubla tragere Tru-Cut 18Gx20cm
Internal identifier: 14