2. Procedure
Procedure
Title: Försäkringsmedicinska utredningar
Description: Region Gotland inbjuder till anbudslämning avseende Försäkringsmedicinska utredningar, Aktivitetsförmågeutredningar (AFU). En försäkringsmedicinsk utredning ska ge en fördjupad beskrivning av sjukdomens konsekvenser för den försäkrades funktionstillstånd och förmåga till aktivitet. Utredningen bidrar till Försäkringskassans bedömning av den försäkrades arbetsförmåga och eventuella behov av samordnade insatser.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85100000 Health services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134494:Lot:1
Additional classification (cpv): 85121100 General-practitioner services, 85121200 Medical specialist services