691787-2026 - Competition
Romania – Cogeneration plant construction work – IMPLEMENTAREA UNEI INSTALAŢII DE PRODUCERE A ENERGIEI TERMICE ÎN REGIM DE VÂRF CU FUNCŢIONARE PE GAZE NATURALE ÎN CTE PROGRESU
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: IMPLEMENTAREA UNEI INSTALAŢII DE PRODUCERE A ENERGIEI TERMICE ÎN REGIM DE VÂRF CU FUNCŢIONARE PE GAZE NATURALE ÎN CTE PROGRESU
Description: IMPLEMENTAREA UNEI INSTALAŢII DE PRODUCERE A ENERGIEI TERMICE ÎN REGIM DE VÂRF CU FUNCŢIONARE PE GAZE NATURALE ÎN CTE PROGRESU - detalii in caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15. Entitatea contractanta va raspunde solicitarilor formulate de posibilii ofertanti in termenul stabilit anterior - in a 11 -a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice operator economic poate solicita entitatii contractante clarificari la documentatia de atribuire, inainte data limita de depunere a ofertelor. Solicitarea de clarificări trebuie transmisă în SICAP semnata cu semnatura electronica extinsa.
Internal identifier: 374/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45251220 Cogeneration plant construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: IMPLEMENTAREA UNEI INSTALAŢII DE PRODUCERE A ENERGIEI TERMICE ÎN REGIM DE VÂRF CU FUNCŢIONARE PE GAZE NATURALE ÎN CTE PROGRESU – detalii in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42161000 Hot-water boilers, 45111300 Dismantling works, 45255400 Fabrication work, 71320000 Engineering design services