692139-2026 - Competition
Romania – Feasibility study, advisory service, analysis – Servicii de proiectare - elaborarea studiului de fezabilitate "Reducerea riscului la inundații in BH Buzău amonte de acumularea Siriu "
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare - elaborarea studiului de fezabilitate "Reducerea riscului la inundații in BH Buzău amonte de acumularea Siriu "
Description: Servicii de elaborarea studiului de fezabilitate pentru proiectul integrat: "Reducerea riscului la inundații in BH Buzău amonte de acumularea Siriu ", conform cerintelor din caietul de sarcini. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/informatiilor suplimentare in a 10-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 16
Internal identifier: 23706189_2026_PAAP_02S
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Studiul de fezabilitate va fi întocmit conform conținutului-cadru prevăzut în cadrul Hotărârii nr. 907/2016 cu modificările şi completările ulterioare privind etapele de elaborare și conținutul cadru al documentațiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice Studiu de fezabilitate va analiza situația existentă si va fundamenta și propune minimum două scenarii/opțiuni tehnico-economice diferite, recomandând, justificat și documentat, scenariul/opțiunea tehnico-economic(ă) optim(ă), in concordanta cu obiectivele Planului de Management al Riscului la Inundații Buzău - lalomiţa, Planul de Management al Bazinului Buzău - lalomiţa si cu viziunea Directivelor UE.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works