692341-2026 - Competition
Poland – Lift-maintenance services – Usługa konserwacji dźwigów osobowych zainstalowanych w budynkach mieszkalnych Skarbu Państwa będących w zasobie Agencji Mienia Wojskowego – Oddziału Regionalnego w Szczecinie wraz z zapewnieniem całodobowego pogotowia dźwigowego oraz usuwaniem awarii – OBSZAR STARGARD
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługa konserwacji dźwigów osobowych zainstalowanych w budynkach mieszkalnych Skarbu Państwa będących w zasobie Agencji Mienia Wojskowego – Oddziału Regionalnego w Szczecinie wraz z zapewnieniem całodobowego pogotowia dźwigowego oraz usuwaniem awarii – OBSZAR STARGARD
Description: Ogólny opis przedmiotu zamówienia i zakres umowy: W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest: 1) wykonywać konserwację UTB zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym w szczególności: - Ustawą z dnia 21 grudnia 2000r. o dozorze technicznym (tj. Dz. U 2000 Nr 122 poz. 1321 z późn. zm.) - Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 20212r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu - Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz. U. z 2018r., poz. 2176) - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 3 czerwca 2016r. w sprawie wymagań dla dźwigów i elementów bezpieczeństwa dźwigów (dz. U. poz, 811 2) wykonywać konserwację UTB zgodnie z instrukcjami producenta urządzeń i DTR, 3) wykonywać usługę osobami posiadającymi wiedzę, doświadczenie i wymagane przepisami prawa kwalifikacje określone w Rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych 4) prowadzenia całodobowego pogotowia dźwigowego w zakresie usuwania awarii i w zakresie niezwłocznego uwalniania ludzi uwięzionych w kabinach, 5) zapewnienia stałego, sprawnego połączenia głosowego z każdego z urządzeń dźwigowych z pogotowiem dźwigowym przez 24 godziny na dobę (karty GSM do obsługi modułów, konfiguracja stanowi koszt Wykonawcy), 6) do obecności przy badaniach prowadzonych przez jednostki dozoru technicznego, dopuszczających urządzenia do dalszej eksploatacji (koszty związane z zapewnieniem obecności pracowników Wykonawcy obciążają Wykonawcę); 7) współpracy (wsparcie techniczne) z Zamawiającym w zakresie oceny stanu technicznego oraz kwalifikowania urządzeń i maszyn do ewentualnego remontu, ustalania zakresu remontów, zgłaszania potrzeb oraz udostępniania informacji o urządzeniach; 8) do udostępniania urządzeń na każdorazowe wezwanie Zamawiającego, np. w celu przeprowadzenia oględzin; 9) do udostępniania urządzeń i obecności przy wykonywaniu resursów, przeglądów specjalnych i innych czynności nie objętych umową konserwacyjną/wykonywanych przez inne podmioty; 10) do utrzymania stanu dźwigów pozwalającego na pozytywny wynik kontroli przeprowadzanej przez jednostki dozoru technicznego; 11) do usuwania awarii i dokonania niezbędnych napraw powstałych w trakcie eksploatacji urządzeń w tym uszkodzeń spowodowanych dewastacją i kradzieżą na zasadach określonych w umowie; 12) utrzymywania kanałów komunikacyjnych do kontaktu z Zamawiającym, 13) prowadzenia i udostępniania Zamawiającemu rejestru informacji napływających do pogotowia technicznego dotyczących zdarzeń związanych z pracą dźwigu; 14) utrzymywać urządzenia w ruchu oraz w stanie technicznym zapewniającym niezawodność i bezpieczeństwo ich pracy, 15) przekazywaniu Zamawiającemu pełnej informacji w zakresie typów, oznaczeń i parametrów technicznych urządzeń podlegających konserwacji
Internal identifier: BP-DZP.2610.116.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać pod adresem -https://amw.ezamawiajacy.pl Oferty należy przesyłać na adres podany powyżej.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50750000 Lift-maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001