692533-2026 - Competition
Romania – Medical consumables – Materiale sanitare 5
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale sanitare 5
Description: În cadrul procedurii vor fi achiziționate diverse materiale sanitare și de laborator necesare tratării pacienților internați în spital. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9524980/2026/AP-1-55
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pachet senzori
Description: Acord Cadru: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori; Contract Subsecvent: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori; valoarea estimată minimă și maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori; cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cantitatea maximă a contractului subsecvent de mai sus conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: -
Lot: LOT-0002
Title: Pachet consumabile intubatie
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Valva aspiratie bronhoscop de unica folosinta
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Pistol pentru acces intraosos cu operare manuala SAM IO
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Pachet consumabile intepatoare
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Borcan aspiratie refolosibil
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Solutie decontaminare piele inclusiv MRSA
Internal identifier: 7