692623-2026 - Competition
Poland – Heating oil – Dostawa oleju opałowego do kotłowni na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w 2027 r.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa oleju opałowego do kotłowni na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w 2027 r.
Description: [numeracja zgodna z SWZ] 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: dostawa w 2027 r. oleju opałowego do kotłowni na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych, dostarczanego przez Wykonawcę do następujących lokalizacji i w podanych ilościach:  dostawa do 36,00 m3 (zamówienie podstawowe do 26,00 m3, opcja do 10,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku UMŁ, ul. Krzemieniecka 2B w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 9,00 m3,  dostawa do 29,00 m3 (zamówienie podstawowe do 26,00 m3, opcja do 3,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr XXX im. ks. bpa Ignacego Krasickiego, ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 6,00 m3,  dostawa do 8,50 m3 (zamówienie podstawowe do 8,0 m3, opcja do 0,50 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Zespołu Przedszkoli Miejskich Nr 2, ul. Demokratyczna 61/63 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 2,30 m3,  dostawa do 11,00 m3 (zamówienie podstawowe do 9,00 m3, opcja do 2,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Przedszkola Miejskiego Nr 93, ul. Wichrowa 1A w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 2,00 m3,  dostawa do 56,00 m3 (zamówienie podstawowe do 39,00 m3, opcja do 17,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 6 im. mjr Hieronima Baranowskiego, ul. Dziewanny 24 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 8,00 m3,  dostawa do 25,00 m3 (zamówienie podstawowe do 22,00 m3, opcja do 3,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 120 im. Konstytucji 3-go Maja, ul. Centralna 40 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 7,00 m3,  dostawa do 25,50 m3 (zamówienie podstawowe do 22,00 m3, opcja do 3,50 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 204 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Gajcego 7/11 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 7,00 m3, 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 5 do SWZ 6.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin wykonania zamówienia: od dnia zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od 01.01.2027 r.) do dnia 30.12.2027 r. 1.ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi ul. Piotrkowska 104 90-926 Łódź NIP: 725-002-89-02 działający na podstawie: • art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026 poz. 793 t.j.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, jako podmiot wykonujący zadania Centralnego Zamawiającego oraz • art. 41 ustawy Pzp jako podmiot upoważniony do przeprowadzenia postępowania w imieniu Miasta Łodzi - Urzędu Miasta Łodzi oraz nw. miejskich jednostek organizacyjnych (Zamawiających): 1) Urząd Miasta Łodzi, ul. Krzemieniecka 2B 2) Liceum Ogólnokształcące Nr XXX w Łodzi, ul. Sowińskiego 50/56, 3) Zespół Przedszkoli Miejskich Nr 2 w Łodzi, ul. Demokratyczna 61/63, 4) Przedszkole Miejskie Nr 93 w Łodzi, ul. Wichrowa 1A, 5) Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 6 w Łodzi, ul. Dziewanny 24, 6) Szkoła Podstawowa Nr 120 w Łodzi, ul. Centralna 40 7) Szkoła Podstawowa Nr 204 w Łodzi, ul. Gajcego 7/11 Umowy w sprawie zamówienia publicznego zawierane w wyniku rozstrzygnięcia postępowania będą podpisywane przez poszczególnych Zamawiających odrębnie (tj. każdy z Zamawiających samodzielnie udzieli zamówienia publicznego) PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi, ul. ks. Ignacego Skorupki 21, 90-532 Łódź 16.7. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający nie przewiduje możliwości unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9.3.2 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, Zamawiający żąda następujących dokumentów: 9.3.2.1 Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji I konsumentów (j.t. Dz. U.z 2024 r. poz. 594) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ 9.3.2.2 Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa:  w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy Pzp,  z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). 9.3.2.3 aktualną (ważną) Koncesję tj. Decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w zakresie obrotu paliwami ciekłymi oznaczonymi jednym z następujących kodów CN - lekkie oleje opałowe i pozostałe oleje napędowe: 2710 19 43, 2710 19 46, 2710 19 47, 2710 19 48, 2710 20 11, 2710 20 15, 2710 20 17, 2710 20 19 9.3.2.4 Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Internal identifier: DOM-WZP-II.271.139.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09135100 Heating oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: [numeracja zgodna z SWZ] 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: dostawa w 2027 r. oleju opałowego do kotłowni na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych, dostarczanego przez Wykonawcę do następujących lokalizacji i w podanych ilościach:  dostawa do 36,00 m3 (zamówienie podstawowe do 26,00 m3, opcja do 10,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku UMŁ, ul. Krzemieniecka 2B w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 9,00 m3,  dostawa do 29,00 m3 (zamówienie podstawowe do 26,00 m3, opcja do 3,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr XXX im. ks. bpa Ignacego Krasickiego, ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 6,00 m3,  dostawa do 8,50 m3 (zamówienie podstawowe do 8,0 m3, opcja do 0,50 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Zespołu Przedszkoli Miejskich Nr 2, ul. Demokratyczna 61/63 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 2,30 m3,  dostawa do 11,00 m3 (zamówienie podstawowe do 9,00 m3, opcja do 2,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Przedszkola Miejskiego Nr 93, ul. Wichrowa 1A w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 2,00 m3,  dostawa do 56,00 m3 (zamówienie podstawowe do 39,00 m3, opcja do 17,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 6 im. mjr Hieronima Baranowskiego, ul. Dziewanny 24 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 8,00 m3,  dostawa do 25,00 m3 (zamówienie podstawowe do 22,00 m3, opcja do 3,00 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 120 im. Konstytucji 3-go Maja, ul. Centralna 40 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 7,00 m3,  dostawa do 25,50 m3 (zamówienie podstawowe do 22,00 m3, opcja do 3,50 m3) oleju opałowego do kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 204 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Gajcego 7/11 w Łodzi, dostarczanego przez Wykonawcę w transzach do 7,00 m3, 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 5 do SWZ 5. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH 5.1 W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający żąda od Wykonawców złożenia certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę zgodnie z art. 105 ustawy, tj. świadectwo jakości lekkiego oleju opałowego L-1. 5.2 Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą. 5.3 Jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 5.4 Postanowienia pkt. 5.3 SWZ nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 5.5 Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych 8. INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 8.1.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stosuje poziomu zdolności określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający nie stosuje poziomu zdolności, ponieważ dla przedmiotu niniejszego zamówienia nie został określony odpowiedni poziom zdolności. 8.1.2.1 Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualną Koncesję tj. Decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w zakresie obrotu paliwami ciekłymi oznaczonymi następującymi kodami CN - lekkie oleje opałowe i pozostałe oleje napędowe: 2710 19 43, 2710 19 46, 2710 19 47, 2710 19 48, 2710 20 11, 2710 20 15, 2710 20 17, 2710 20 19 (Prawo energetyczne Dz.U. z 2026 r. poz. 43 tj.)
Options:
Description of the options: Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji (zgodnie z treścią § 3 wzoru umowy) i zwiększyć ilość zamawianego oleju opałowego dla nw. miejskich jednostek organizacyjnych o wielkość nie większą niż podana poniżej w m3: - kotłowni w budynku Urzędu Miasta Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 2B w Łodzi – 10,00 m3; - kotłowni w budynku XXX Liceum Ogólnokształcące, ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi – 3,00 m3; - kotłowni w Zespole Przedszkoli Miejskich nr 2, ul. Demokratyczna 61/63 w Łodzi – 0,50 m3; - kotłowni w budynku Przedszkola Miejskiego nr 93, ul. Wichrowa 1A w Łodzi - 2,00 m3; - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 6 ul. Dziewanny 24 w Łodzi – 17,00 m3; - kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 120, ul. Centralna 40 w Łodzi – 3,00 m3; - kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej Nr 204, ul. Gajcego 7/11 w Łodzi – 3,50 m3; Dostawy dokonywane w ramach prawa opcji realizowane będą na zasadach określonych dla podstawowego przedmiotu umowy i uruchomione na podstawie pisemnego oświadczenia woli przez Zamawiającego, zgodnie z treścią § 3 wzoru umowy