692723-2026 - Competition
Sweden – Information technology services – Utskrift som tjänst
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Utskrift som tjänst
Description: Öppet förfarande. Mervärdesmodell.
Internal identifier: KS/2026:231
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72222300 Information technology services
Additional classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages, 30100000 Office machinery, equipment and supplies except computers, printers and furniture, 30120000 Photocopying and offset printing equipment, 30123000 Office and business machines
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utskrift som tjänst
Intern identifierare: KS/2026:231
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30123000 Kontors- och företagsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000