692922-2026 - Competition
Bulgaria – Snow-clearing services – „Зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища в Община Хасково и улиците в населените места на Община Хасково през зима 2026-2027 година, в три обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища в Община Хасково и улиците в населените места на Община Хасково през зима 2026-2027 година, в три обособени позиции“
Description: Зимното поддържане на общинската пътна мрежа и на улиците в населените места на територията на Община Хасково има за цел да премахни и ограничи неблагоприятното влияние на снега и леда върху условията на движение през зимния период. За реализиране на поръчката се планира възлагането на дейности по следните обособени позиции: Първа обособена позиция - „Зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища и улиците в селата от Община Хасково“ - снегопочистване, опесъчаване и зимно поддържане на Общинската пътна мрежа с дължина 106,440 км и снегопочистване на улици в селата на Община Хасково. Втора обособена позиция - „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „А“ - снегопочистване и опесъчаване на улиците в град Хасково, намиращи се в следните квартали: „Орфей І”, „Орфей ІІ”, „Република”, „Изгрев”, „Възраждане”, „Дружба І”, „Дружба ІІ”, „Куба”, „Ручока”, „Градска градина“, „Бадема“ и „Кенана“ (частично) - това са кварталите, намиращи се на север от река Хасковска с изключение на булевардите, попадащи в участъка и улиците в квартал „Център“ и в Източна индустриална зона, които ще снегопочистват и опесъчават от Общинско предприятие „Екопрогрес“. Трета обособена позиция - „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „Б“ - снегопочистване и опесъчаване на улиците в град Хасково, намиращи се в следните квартали: „Овчарски“, „Тракийски“, „Македонски“, „Хисаря”, „Младежки хълм“, „Воеводски”, „Училищни”, „Каменни” и „Болярово”- това са кварталите, намиращи се на юг от река Хасковска с изключение на булевардите, попадащи в участъка и улиците в Южна индустриална зона, които ще снегопочистват и опесъчават от Общинско предприятие „Екопрогрес“.
Internal identifier: 607601
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища и улиците в селата на Община Хасково“
Description: „Зимно поддържане (извършване на асфалтови кърпежи с дебелина от 4 см до 6 см, вкл. всички свързани с това разходи за 1 кв.м) и снегопочистване на общинските пътища и улиците в селата от Община Хасково“ - снегопочистване, опесъчаване и зимно поддържане (извършване на асфалтови кърпежи с дебелина от 4 см до 6 см, вкл. всички свързани с това разходи за 1 кв.м) на Общинската пътна мрежа с дължина 106,440 км и снегопочистване на улици в селата на Община Хасково. Предвиждат се следните прогнозни количества. 1 Снегопочистване на 1 км път в двете посоки -км-1980,00 2 Опесъчаване на 1 км път-км-50,00 3 Извършване на асфалтови кърпежи с дебелина от 4 см до 6 см, вкл. всички свързани с това разходи за 1 кв.м м2-606,46 4 Снегопочистване на улици в села със специализирани машини за 1 машиночас -мчас -35,00
Internal identifier: 607608
Additional classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works, 90630000 Ice-clearing services
Lot: LOT-0002
Title: „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „А“
Description: „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „А“ - снегопочистване и опесъчаване на улиците в град Хасково, намиращи се в следните квартали: „Орфей І”, „Орфей ІІ”, „Република”, „Изгрев”, „Възраждане”, „Дружба І”, „Дружба ІІ”, „Куба”, „Ручока”, „Градска градина“, „Бадема“ и „Кенана“ (частично) - това са кварталите, намиращи се на север от река Хасковска с изключение на булевардите, попадащи в участъка и улиците в квартал „Център“ и в Източна индустриална зона, които ще снегопочистват и опесъчават от Общинско предприятие „Екопрогрес“. Предвидени са следните прогнозни количества. 1 Машинно почистване на сняг от улици в гр. Хасково -мчас-1100,00 2 Машинно опесъчаване (с материали от Възложителя) -мчас-300,00 3 Ръчно опесъчаване (с материали от Възложителя)-ччас-140,40 4 Товарене на сняг и лед -мсм-5,00 5 Извозване на сняг и лед -мсм-4,00
Internal identifier: 607615
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Lot: LOT-0003
Title: „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „Б“
Description: „Снегопочистване и опесъчаване на уличната мрежа в кварталите на град Хасково, попадащи в участък „Б“ - снегопочистване и опесъчаване на улиците в град Хасково, намиращи се в следните квартали: „Овчарски“, „Тракийски“, „Македонски“, „Хисаря”, „Младежки хълм“, „Воеводски”, „Училищни”, „Каменни” и „Болярово”- това са кварталите, намиращи се на юг от река Хасковска с изключение на булевардите, попадащи в участъка и улиците в Южна индустриална зона, които ще снегопочистват и опесъчават от Общинско предприятие „Екопрогрес“. Предвидени са следните прогнозни количества. 1 Машинно почистване на сняг от улици в гр. Хасково -мчас-1100,00 2 Машинно опесъчаване (с материали от Възложителя) -мчас-300,00 3 Ръчно опесъчаване (с материали от Възложителя)-ччас-140,40 4 Товарене на сняг и лед -мсм-5,00 5 Извозване на сняг и лед -мсм-4,00
Internal identifier: 607620