See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea de mobilier pentru unitățile de învățământ din orașul Luduș, județul Mureș
Description: II.1.4) Descriere succintă: În cadrul prezentei procedurii vor fi achiziționate produse de mobilier pentru unitățile de învățământ din orașul Luduș si anume din Liceul Tehnologic nr.1 Luduș, Grădinița Căsuța Fermecată Luduș, Școala Gimnazială nr.1 Luduș și Școala Gimnazială Ioan Vlăduțiu Luduș. Procedura se va desfășura pe loturi, formate astfel: La gradinită Căsuța Fermecată din Luduș, jud Mureș măsute pt 4 copii 30 scaune 375 dulap material didactic 23 Mobilier modular centre de interes 23 paturi cu saltele 100 fotoliu vinilin 24 canapea vinilin 20 scaun din spumă curcubeu 66 bibliotec din pal cu buzunare 15 Scaun ergonomic birou 23 tablă magnetică 20 Planse didactice tematice 23 Trusa dienes 20 Joc provocarea emotiilor 23 Joc montesori emoti si actiuni 23 mini bucatarie 23 Banc de scule jucărie 23 joc domino 46 Lupe 500 Pipete set 6 buc 83 joc incastro 44 paravan minidramatizare 9 marionete papusi cu degete 23 binoclu 20 compresor pentru baloane 9 Oglinda logopedică 1 Covor tematic cu cifre 9 Covor tematic cu traseu rutier 9 Sevalet de perete cu rola hartie 23 instrumente muzicale 23 Scoala Gimnaziale "Ioan Vladutiu"Ludus Bănci individuale ergonomice elevi, reglabile pe înălțime cu scaun 400 Catedră profesor 18 Dulap pentru depozitarea materialelor didactice 18 Dulapuri individuale pentru elevi 540 Tablă albă cu marker sau tablă verde pe care se scrie cu cretă 15 Cuiere pentru 30 de elevi 18 Școala Gimnaziale nr. 1 Luduș Banci individuale elevi cu pupitru, reglabile pe inaltime 580 Catedra cu sertare 27 Scaune ergonomice cadre didactice 27 Masa pt echipamente audio-vizuale 27 Dulap pt depozitarea materialelor didactice 27 Dulapuri individuale pt elevi primar si general 580 Tabla 27 Cuiere clasa 27 Suport planse 27 Liceul Tehnologic nr. 1 Luduș Banci cu scaune 428 Catedre 33 Scaune egonomic catedra 33 Dulap sală de clasă 33 Cuiere 823 Dulap elevi 823 Suport planse 33 Caracterisiticile tehnice pentru dotarile ce urmează a fi furnizate sunt prevăzute în caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 5669317_2024_PAAPD1478363
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39160000 School furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Furnizare dotări mobilier pentru grădinița Căsuța Fermecată din Luduș, jud Mureș
Description: În cadrul acestui lot vor fi asigurate dotări pentru un număr de 23 de săli de grupă, în care vor fi furnizate următoarele produse: măsute pt 4 copii 30 scaune 375 dulap material didactic 23 Mobilier modular centre de interes 23 paturi cu saltele 100 fotoliu vinilin 24 canapea vinilin 20 scaun din spumă curcubeu 66 bibliotec din pal cu buzunare 15 Scaun ergonomic birou 23 tablă magnetică 20
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 39161000 Kindergarten furniture
Lot: LOT-0002
Title: Frunizare dotări material didactic pentru grădinița Căsuța Fermecată din Luduș, jud Mureș
Description: În cadrul prezentei procedurii vor fi achiziționate materiale didactice pentru grădinița Casuta Fermecată din orașul Luduș . Materialele didactice ce urmeaza a fi achizitionate sunt: Planse didactice tematice 23 Trusa dienes 20 Joc provocarea emotiilor 23 Joc montesori emoti si actiuni 23 mini bucatarie 23 Banc de scule jucărie 23 joc domino 46 Lupe 500 Pipete set 6 buc 83 joc incastro 44 paravan minidramatizare 9 marionete papusi cu degete 23 binoclu 20 compresor pentru baloane 9 Oglinda logopedică 1 Covor tematic cu cifre 9 Covor tematic cu traseu rutier 9 Sevalet de perete cu rola hartie 23 instrumente muzicale 23
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
Lot: LOT-0003
Title: Furnizare dotări mobilier pentru Liceul Tehnologic nr. 1 Luduș
Description: În cadrul acestui lot vor fi asigurate dotări pentru un număr de 33 de săli de clasă, în care vor fi furnizate următoarele produse: Banci cu scaune 428 Catedre 33 Scaune egonomic catedra 33 Dulap sală de clasă 33 Cuiere 823 Dulap elevi 823 Suport planse 33
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Furnizare dotări mobilier pentru Școala Gimnaziale nr. 1 Luduș si Scoala Gimnaziale "Ioan Vladutiu"
Description: În cadrul acestui lot vor fi asigurate dotări pentru un număr de 45 de săli de clasă, în care vor fi furnizate următoarele produse: Scoala Gimnaziale "Ioan Vladutiu"Ludus – 18 săli de clasă Bănci individuale ergonomice elevi, reglabile pe înălțime cu scaun 400 Catedră profesor 18 Dulap pentru depozitarea materialelor didactice 18 Dulapuri individuale pentru elevi 540 Tablă albă cu marker sau tablă verde pe care se scrie cu cretă 15 Cuiere pentru 30 de elevi 18 Școala Gimnaziale nr. 1 Luduș 27 săli de clasă Banci individuale elevi cu pupitru, reglabile pe inaltime 580 Catedra cu sertare 27 Scaune ergonomice cadre didactice 27 Masa pt echipamente audio-vizuale 27 Dulap pt depozitarea materialelor didactice 27 Dulapuri individuale pt elevi primar si general 580 Tabla 27 Cuiere clasa 27 Suport planse 27
Internal identifier: 4