692994-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Nowa Wieś Wielka
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Nowa Wieś Wielka
Description: Zamówienie obejmuje: 1) odbiór niesegregowanych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Nowa Wieś Wielka; 2) odbiór odpadów komunalnych zebranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Nowa Wieś Wielka oraz z punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych; 3) wyposażenie właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w pojemniki przeznaczone do zbierania niesegregowanych odpadów komunalnych oraz w pojemniki do zbierania bioodpadów, a także w worki z folii polietylenowej lub pojemniki do segregacji; 4) wyposażenie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w pojemniki i kontenery do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych; 5) organizowanie i obsługa objazdowych zbiórek odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych 1 raz w roku; 6) zagospodarowanie zebranych odpadów z terenu Gminy Nowa Wieś Wielka w instalacjach, w szczególności instalacjach komunalnych; 7) konserwację pojemników przeznaczonych do zmieszanych odpadów; 8) przygotowanie kolorowych broszur (A5, min. 4 str.) na temat prawidłowej segregacji
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka oraz ich zagospodarowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zakres zamówienia obejmuje odbiór odpadów niesegregowanych (zmieszanych) oraz odpadów zbieranych selektywnie, a także ich transport i zagospodarowanie. Szczegółowy zakres i sposób realizacji zamówienia określono w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz jej załącznikach. Zamówienie będzie realizowane w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.
Options:
Description of the options: 1. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający uzyska możliwość zagospodarowania bioodpadów od dnia 01.07.2027 r. w instalacji MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, na zasadach przewidzianych porozumieniem międzygminnym, Zamawiający będzie uprawniony do rezygnacji ze świadczenia przez Wykonawcę usługi zagospodarowania bioodpadów. W takim przypadku Wykonawca będzie dokonywał jedynie odbioru bioodpadów i dostarczał je do miejsca ich zagospodarowania wskazanego przez Zamawiającego, celem ich zagospodarowania w tej instalacji (w miejsce pierwotnie przewidzianego umową obowiązku łącznego odbioru i zagospodarowania tych odpadów przez Wykonawcę). Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania Zamawiającemu jeden raz w miesiącu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności z uwzględnieniem daty i wagi odpadów. Za zagospodarowanie odpadów przekazanych do MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Wykonawca nie ponosi kosztów, gdyż rozliczenie nastąpi pomiędzy Gminą Nowa Wieś Wielka, a Miastem Bydgoszcz na podstawie zawartego porozumienia. Prawo opcji obejmuje możliwość ograniczenia zakresu świadczenia Wykonawcy w zakresie zagospodarowania odpadów o kodzie 20 02 01 w maksymalnym zakresie odpowiadającym prognozowanej ilości 1 100,00 Mg w okresie realizacji umowy. 2. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający uzyska możliwość zagospodarowania selektywnie zbieranych odpadów o kodzie 15 01 07 (opakowania ze szkła) w ramach porozumienia międzygminnego, w instalacji MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Zamawiający będzie uprawniony do rezygnacji ze świadczenia przez Wykonawcę usługi zagospodarowania tego odpadu. W takim przypadku Wykonawca będzie dokonywał jedynie odbioru tych odpadów i dostarczał je do miejsca ich zagospodarowania wskazanego przez Zamawiającego, celem ich zagospodarowania w tej instalacji (w miejsce pierwotnie przewidzianego umową obowiązku łącznego odbioru i zagospodarowania tych odpadów przez Wykonawcę). Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania Zamawiającemu jeden raz w miesiącu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności z uwzględnieniem daty i wagi odpadów. Za zagospodarowanie odpadów przekazanych do MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Wykonawca nie ponosi kosztów, gdyż rozliczenie nastąpi pomiędzy Gminą Nowa Wieś Wielka, a Miastem Bydgoszcz na podstawie zawartego porozumienia. Prawo opcji obejmuje możliwość ograniczenia zakresu świadczenia Wykonawcy w zakresie zagospodarowania odpadów o kodzie 15 01 07 w maksymalnym zakresie odpowiadającym prognozowanej ilości 290,00 Mg.