2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție în sistem centralizat de hârtie pentru fotocopiatoare și xerografică, A4 și A3
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, în numele şi pentru toți utilizatorii principali înscriși în Registrul utilizatorilor, precum și pentru utilizatorii secundari care au transmis necesitățile şi care sunt menţionaţi în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini. Statutul utilizatorilor (principal sau secundar) poate suferi modificări pe parcursul derulării procedurii de atribuire respectiv Acordurilor-cadru rezultate în urma procedurii. Registrul utilizatorilor actualizat (inclusiv cu noii utilizatori principali înscriși) poate fi consultat pe site-ul ONAC. Procedura de atribuire este împărțită în 4 loturi regionale, după cum urmează: Lot 1 (Nord-Est și Sud-Est): Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui, Vrancea, Galați, Buzău, Brăila, Tulcea, Constanța; Lot 2 (Sud și Sud-Vest): Ialomița, Călărași, Prahova, Giurgiu, Dâmbovița, Teleorman, Argeș, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinți; Lot 3 (Vest, Centru și Nord-Vest): Caraș-Severin, Hunedoara, Timiș, Arad, Alba, Sibiu, Brașov, Covasna, Harghita, Mureș, Cluj, Bihor, Satu-Mare, Sălaj, Bistrița Năsăud, Maramureș; Lot 4: București și Ilfov. Durata Acordului-cadru centralizat este de 23 de luni de la data intrării acestuia în vigoare. Produsele care fac obiectul achiziției și specificațiile tehnice aferente sunt prevăzute în Caietul de sarcini.
Internal identifier: 39983313_2026_PAAPD1637934
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30197642 Photocopier paper and xerographic paper
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1: Achiziție centralizată pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, 80g/m.p. (Nord-Est și Sud-Est): Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui, Vrancea, Galați, Buzău, Brăila, Tulcea, Constanța
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, în numele şi pentru utilizatorii principali înscriși în registrul utilizatorilor și utilizatorii secundari, care au transmis necesitățile şi care sunt menţionaţi în Anexa nr.1 la Caietul de sarcini. Pentru Lotul 1, produsele și specificațiile tehnice aferente sunt prevăzute în Caietul de sarcini, iar cantitățile minime și maxime estimate (atât la nivelul acordului-cadru centralizat, cât și la nivelul unui contract subsecvent) sunt stabilite în Anexa nr. 2 – Lista de cantități. Valori estimate contracte subsecvente (Lotul 1): Valoarea minimă estimată a unui contract subsecvent: 34,40 euro fără TVA; Valoarea maximă estimată a unui contract subsecvent: 109.224,00 euro fără TVA.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 (Sud și Sud-Vest): Ialomița, Călărași, Prahova, Giurgiu, Dâmbovița, Teleorman, Argeș, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinți
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, în numele şi pentru utilizatorii principali înscriși în registrul utilizatorilor și utilizatorii secundari, care au transmis necesitățile şi care sunt menţionaţi în Anexa nr.1 la Caietul de sarcini. Produsele care fac obiectul Lotului 2, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 45.855,60 euro fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 34,4 euro fără TVA.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 (Vest, Centru și Nord-Vest): Caraș-Severin, Hunedoara, Timiș, Arad, Alba, Sibiu, Brașov, Covasna, Harghita, Mureș, Cluj, Bihor, Satu-Mare, Sălaj, Bistrița Năsăud, Maramureș;
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, în numele şi pentru utilizatorii principali înscriși în registrul utilizatorilor și utilizatorii secundari, care au transmis necesitățile şi care sunt menţionaţi în Anexa nr.1 la Caietul de sarcini. Produsele care fac obiectul Lotului 3, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 3 este de 86.168,25 euro fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 3 este de 34,4 euro fără TVA.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4: Achiziţie centralizată pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, București și Ilfov
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de hârtie A4 și A3 pentru fotocopiatoare și xerografică, în numele şi pentru utilizatorii principali înscriși în registrul utilizatorilor și utilizatorii secundari, care au transmis necesitățile şi care sunt menţionaţi în Anexa nr.1 la Caietul de sarcini. Produsele care fac obiectul Lotului 4, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 4 este de 185.760,00 euro fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 4 este de 34,4 euro fără TVA.
Internal identifier: 4