693286-2026 - Competition
Romania – Cut-outs – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D și tip C
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D și tip C
Description: Achizitia de „Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D și tip C“ prin incheierea unui acord cadru pentru fiecare din cele 2 loturi. Lotul 1 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D si elemente componente ; Lotul 2 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune cilindrice, tip C. Produsele care fac obiectul prezentei achizitii au rolul de a elimina eventualele indisponibilități în instalațiile de joasă tensiune și a unor evenimente nedorite care pot conduce la nerespectarea indicatorilor de performanță conform prevederilor Standardului de performanță pentru serviciul de distribuție a energiei electrice aprobat prin Ordinul ANRE nr. 46/2021 cu modificările și completările ulterioare. De asemenea, au rolul de a contribui implicit la creșterea calității serviciului de distribuție a energiei electrice în instalațiile DEER. În momentul de faţă sunt în curs de execuţie lucrări care vor îngloba produsele mai jos descrise, acestea fiind necesare în cel mai scurt timp posibil în vederea finalizării şi punerii în funcţiune a noilor instalaţii de distribuţie a energiei electrice sau pentru realizarea lucrărilor de modernizare, mentenanță sau post avarie. Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire, ȋnainte de data limitǎ de depunere a ofertei este 20. Entitatea contractantǎ va rǎspunde tuturor solicitǎrilor de clarificǎri sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi ȋnainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
Internal identifier: RO14476722/2024/Produse-Proceduri/ poz. 92
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31211310 Cut-outs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D si elemente componente
Description: Lot 1 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune, tip D si elemente componente : - Valoare minima AC –158.450,63 lei; Valoare maxima AC – 1.415.275,28 lei; - Cantitate minima AC - 10.306 buc.; Cantitate maxima AC- 100.275 buc; - Valoare estimata a celui mai mare CS posibil a se incheia – 251.421,89 lei; - Numar minim si maxim de CS estimate a se incheia: minim 1 pe trimestru și maxim 12 pe întreaga durată a Acordului Cadru; - Frecventa contractelor subsecvente : minim 1 pe trimestru; - Durata acord - cadru: 24 luni ; Cantitatile minime si cantitatile maxime estimate reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe durata intregurilor acorduri cadru si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putand fi mai mici, egale sau mai mari raportate la cele estimate, in functie de necesitatile efective ale Entitatii Contractante de la momentul atribuirii contractelor subsecvente.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lotul 2 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune cilindrice, tip C
Description: Lotul 2 – Siguranțe fuzibile de joasă tensiune cilindrice, tip C: - Valoare minima AC – 322.583,91 lei; Valoare maxima AC – 3.111.971,90 lei; - Cantitate minima AC - 19.091 buc.; Cantitate maxima AC- 190.855 buc; - Valoare estimata a celui mai mare CS posibil a se incheia – 546.719,78 lei; - Numar minim si maxim de CS estimate a se incheia: minim 1 pe trimestru și maxim 12 pe întreaga durată a Acordului Cadru; - Frecventa contractelor subsecvente : minim 1 pe trimestru; - Durata acord - cadru: 24 luni ; Cantitatile minime si cantitatile maxime estimate reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe durata intregurilor acorduri cadru si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putand fi mai mici, egale sau mai mari raportate la cele estimate, in functie de necesitatile efective ale Entitatii Contractante de la momentul atribuirii contractelor subsecvente.
Internal identifier: 2