2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Golczewo i jej jednostek organizacyjnych
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji na potrzeby Gminy Golczewo i jej jednostek organizacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026, poz. 43), ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2026, poz. 795). Szacowana ilość energii elektrycznej, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umowy do punktów poboru, określonych w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), wynosi 841 240 kWh.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 65300000 Electricity distribution and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: ZZF.271.13.2026
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie przedłużenia trwania umowy o 3 miesiące. 2. Zlecenie przedłużenie trwania umowy o 3 miesiące w ramach zakresu opcjonalnego może nastąpić po łącznym spełnieniu następujących przesłanek: a) posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, które może przeznaczyć na realizację prawa opcji, b) potrzeby dłuższej realizacji umowy ze względów organizacyjnych, ekonomicznych lub innych. 3. Realizowanie opcji będzie odbywało się w oparciu o cenę jednostkową na podstawie której wykonawca obliczył cenę oferty. 4. Realizacja umowy w zakresie prawa opcji będzie odbywać się w takiej samej formie i na takich samych zasadach, jak w zakresie zamówienia podstawowego, na warunkach określonych w umowie. 5. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie uzależnione od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz jego możliwości finansowych. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia cywilnoprawne.