695504-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ślemień w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ślemień w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Ślemień w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. 2. Powierzchnia Gminy wynosi 46 km2. W jej skład wchodzą 3 sołectwa: Ślemień, Kocoń i Las. Liczba ludności wg. staniu na 05.10.2026 r. – wynosiła 3 399 mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ok. 1400 budynków (domy jednorodzinne, domki letniskowe lub obiekty wykorzystywane na cele rekreacyjne). Na dzień 05.10.2026 r. złożono 1418 deklaracji: 1. Dla nieruchomości zamieszkałych złożono 1076 deklaracji, którymi objęto 3099 osób. 2. Dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe użytkowane przez część roku złożono 342 deklaracje. Ślemień jest gminą wiejską o zabudowie rozproszonej. Dostęp do niektórych nieruchomości może być utrudniony z uwagi na: niewystarczającą szerokość niektórych dróg dojazdowych do nieruchomości, rodzaj nawierzchni niektórych dróg dojazdowych, ukształtowanie terenu oraz znaczne nachylenie niektórych ulic. Dotyczy to w szczególności: ul. Madahorska w Koconiu oraz w Lasie, ul. Gronik w Lasie, ul. Spacerowa w Ślemieniu, ul. Osiedlowa w Ślemieniu, ul. Gronie w Ślemieniu, ul. Widokowa w Ślemieniu, osiedle Zakocierz i osiedle Groń. Odpady zebrane ze wszystkich nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarki odpadami Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującym prawem w tym wymaganiami ochrony środowiska. Dalsze zapisy w SWZ.
Internal identifier: ZP.271.2.6.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 18930000 Sacks and bags
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ślemień w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.