695615-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – 278/PN/2026- Zakup odczynników i akcesoriów zużywalnych do diagnostyki molekularnej dla Pracowni Hematoonkologii UCK.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: 278/PN/2026- Zakup odczynników i akcesoriów zużywalnych do diagnostyki molekularnej dla Pracowni Hematoonkologii UCK.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników i akcesoriów zużywalnych do diagnostyki molekularnej dla Pracowni Hematoonkologii UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze Pakiety, wskazane w załączniku nr 4 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość Pakietów. 3. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 4. W przypadku użycia w dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania określeń wskazujących na typ, normę, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu - nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane artykuły są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. 5. W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisane w SWZ. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt. 2) oraz ust. 3, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104- 107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Internal identifier: 278/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników i akcesoriów zużywalnych do diagnostyki molekularnej dla Pracowni Hematoonkologii UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty.
Internal identifier: 278/PN/2026- Pakiet 1
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia zamówienia (prawo opcji) o asortyment tożsamy z przedmiotem niniejszego zamówienia na warunkach określonych w umowie do 30% wartości netto umowy, w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego, przy czym skorzystanie z prawa opcji może, lecz nie musi, wiązać się z przedłużeniem okresu obowiązywania umowy o dowolną liczbę miesięcy, nie większą jednak niż 6 miesięcy. 2. Ewentualne zastosowanie opcji nastąpi po cenie danego asortymentu z dnia złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji (z uwzględnieniem ewentualnej waloryzacji w okresie obowiązywania umowy). 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w tym ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy wymaga złożenia oświadczenia woli w formie pisemnej lub dokumentowej. 4. Opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, który może z opcji skorzystać w całości, skorzystać w części lub w ogóle nie skorzystać, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia o uruchomienie zamówienia w ramach opcji. 5. Zamawiający może wykonać prawo opcji wielokrotnie i w dowolnym dniu do czasu zakończenia umowy lub w okresie wydłużenie czasu jej realizacji, zgodnie z §7 ust. 4 pkt. 7) umowy.
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2
Internal identifier: 278/PN/2026- Pakiet 2
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3
Internal identifier: 278/PN/2026- Pakiet 3
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4
Internal identifier: 278/PN/2026- Pakiet 4
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 5
Internal identifier: 278/PN/2026- Pakiet 5