2. Procedure
Procedure
Title: Talous- ja henkilöstöhallinnon palvelut Suonenjoen kaupungille
Description: Hankinnan kohteena on Suonenjoen kaupungin talous-, henkilöstö- ja palkkahallinnon palvelukokonaisuus, joka tuotetaan sopimuskaudella kokonaispalveluna. Hankintaan sisältyvät palvelujen tuottamiseen tarvittavat keskeiset tietojärjestelmät ohjelmistopalveluna sekä niihin liittyvät käyttöönoton koulutus-, ohjeistus-, tuki- ja ylläpitopalvelut. Palvelukokonaisuus kattaa taloushallinnon palvelut, palkka- ja henkilöstöhallinnon palvelut, raportoinnin sekä palvelun kehittämisen. Palveluntuottaja vastaa palvelun kokonaisvaltaisesta tuottamisesta, palvelun jatkuvuudesta, järjestelmien toimivuudesta ja ylläpidosta sekä siitä, että palvelu tukee kaupungin talouden seurantaa, raportointia, tiedolla johtamista ja palveluprosessien kehittämistä. Palvelu tulee olla hyväksytysti tuotannossa 1.1.2028 mennessä. Sopimus on voimassa neljä vuotta, jonka jälkeen se on voimassa toistaiseksi. Hankinnan kohde, sitä koskevat vaatimukset ja ehdot on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79210000 Accounting and auditing services
Additional classification (cpv): 79211100 Bookkeeping services, 79211110 Payroll management services, 79211200 Compilation of financial statements services, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72260000 Software-related services, 72253200 Systems support services, 79631000 Personnel and payroll services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-051050-LOT-0001
Options:
Description of the options: Lisähankintamahdollisuudet on kuvattu sopimuksessa ja sen liitteissä.