695884-2026 - Competition
Poland – Machines and apparatus for testing and measuring – KOMORA Pyłowa z POZIOMYM przepływem powietrza
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: KOMORA Pyłowa z POZIOMYM przepływem powietrza
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa całkowicie nowej komory pyłowej z poziomym ruchem powietrza do testów odporności na wnikanie pyłu i testów odporności materiałów i powierzchni na działanie pyłu. Komora pyłowa musi zapewnić realizację badań zgodnie z aktualnymi na dzień złożenia oferty metodologiami jak poniżej: • PN-EN 60068-2-68 metoda LC1 • MIL STD 810 metoda 510.7 Procedura I i Procedura II • NO-06-A107 p. 4.12.4 Metoda 1 2. Obiekty badawcze. W komorze badane będą głównie urządzenia i komponenty elektryczne i elektroniczne lub ich obudowy oraz próbki materiałów. Wymiary przestrzeni roboczej komory powinny być odpowiednie aby zapewnić wymagania wymienionych norm dla testowania detali o wymiarach maksymalnych WxSxG [m] 1 x 1 x 1. 3. Wymagane parametry komory pyłowej : Wymagane parametry zamieszczono w Tabeli 1 Tabela 1 Nr Wymagane parametry 3.1 Wymiary przestrzeni roboczej: Wymiary użytecznej przestrzeni roboczej powinny umożliwiać testowanie obiektów o wymiarach maksymalnych WxSxG [m] 1 x 1 x 1 3.2 Wykonywanie badań zgodnie z PN-EN 60068-2-68 metoda LC1, MIL STD 810 metoda 510.7 Procedura I i Procedura II , NO-06-A107 p. 4.12.4 Metoda 1 3.3 Monitoring i akwizycja wilgotności i temperatury we wnętrzu komory, prędkości przepływu, stężenia pyłu.Komora powinna mieć możliwość zapisu danych na dysku sieciowym lub jeżeli jest to niezbędne wyposażona w komputer oparty o najnowszy system operacyjny Windows 3.4 System osuszania pyłu testowego 3.5 System dystrybucji pyłu powinien umożliwić używanie do testów typów pyłów (kompozycja /gradacja) zgodnych z normami wymienionymi w p. 3.2 3.6 Komora powinna być wyposażona w pompę próżniową do zadawania podciśnienia do testowanego obiektu 3.7 Komora powinna być wyposażona w co najmniej 3 kanały pomiaru i akwizycji temperatury obiektu badań (kompatybilne z czujnikami termoelektrycznymi typu K lub Pt100) 3.8 Ściany komory (lub ściana i drzwi) powinny być wyposażone w przepusty o średnicy 200mm – w sumie 2 szt. 3.9 Komora powinna być wyposażona w oświetlenie przestrzeni roboczej. 3.10 Drzwi do przestrzeni roboczej powinny być wyposażone w okno inspekcyjne o wymiarach minimum 300x300mm 3.11 Komora powinna posiadać możliwość zdalnej kontroli statusu testów i parametrów – podłączenie np. do sieci LAN i dedykowane oprogramowanie 3.12 Wejścia / wyjścia cyfrowe komory: • co najmniej 4 programowalne wyjścia cyfrowe (programowane czasy załączenia /wyłączenia od momentu uruchomienia testu) • wejście cyfrowe umożliwiające uruchomienie testu przez inne urządzenie zewnętrzne • wyjście cyfrowe sygnalizujące fazę pylenia • wyjście cyfrowe sygnalizujące stan alarmowy 3.13 Szczegółowe wytyczne dotyczące przebiegu testów i wymaganych parametrów układu pylenia i stosowanych pyłów: wg PN-EN 60068-2-68 metoda LC1, MIL STD 810 Method 510.7 Procedurę I and II, NO-06-A107 p. 4.12.4 Metoda 1 3.14 Komora powinna umożliwiać wymianę pyłu roboczego, w ofercie należy zawrzeć opis sposobu/systemu opróżniania pyłu i jego załadunku 3.15 Gwarancja minimum 24 m-ce Wymagania dodatkowe: Nr Wymagane parametry 3.16 Wykonawca poda w ofercie sposób konstrukcji komory: czy będzie ona dostarczona w całości lub w postaci modułów (komora robocza jako całość + maszynownia i sterowanie jako kolejne moduły), czy urządzenie zostanie zintegrowane /złożone na miejscu instalacji z komponentów (poszycie panelowe, skręcane z blach itp.) Informacja jest niezbędna w celu zapewnienia odpowiednich parametrów pomieszczenia instalacji (np. wysokość/szerokość bram wjazdowych i pomieszczenia) 3.17. Oprogramowanie. Jeżeli komora będzie wyposażony w oprogramowanie zainstalowane na komputerze z systemem kompatybilnym do posiadanego przez Zamawiającego systemem Windows. W przypadku zaoferowania systemu równoważnego wykonawca ma obowiązek wykazać w treści oferty/ także poprzez przedmiotowe środki dowodowe, że inny system spełni wymagania sieci LAN BOSMAL i oprogramowania którym posługuje się Zamawiający. Wykonawca zapewni ciągły dostęp do wszystkich niezbędnych aktualizacji oprogramowania. Aktualizacje będą bezpłatne przez okres 3 lat od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego i powinny być dostępne przez okres co najmniej 10 lat. Komputer sterujący (jeżeli dotyczy - jeśli jest częścią dostawy), który ma być podłączony do sieci LAN BOSMAL, musi posiadać aktualnie wspierany system operacyjny przez producenta (parametry techniczne muszą być zgodne z wymaganiami dostawcy systemu operacyjnego). Jego wersja musi natywnie wspierać pracę w sieci Microsoft Active Directory jakim dysponuje Zamawiający (na dzień sporządzenia SWZ jest to co najmniej: MS Windows 11 Pro lub MS Windows Server 2025 Standard). Jeżeli w ramach realizacji zamówienia, zostanie dostarczone oprogramowanie, zarówno instalowane na komputerze sterującym jak i na innych komputerach operatorskich, musi ono być aktualizowane co najmniej w zakresie podatności bezpieczeństwa. W związku z tym, dostawca zapewni dostęp do aktualizacji przedmiotowego oprogramowania bezpłatnie, przez okres 3 lat od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego oraz zapewni dostęp do aktualizacji przez czas min 10 lat. Aktualizację oprogramowania muszą korelować z aktualizacjami systemu operacyjnego, tak aby zapewnić stabilne działanie wszystkich elementów podlegających zamówieniu.Dostawca dostarczy szczegółową dokumentację dot. dostarczonego oprogramowania, metodologii wykonywania kopii zapasowych oraz metodologii przywracania działania środowiska z kopii.Dostęp do wersji oprogramowania, dokumentacji, informacji technicznych i wydań musi być zapewniony w sposób ciągły Zamawiającemu za pośrednictwem dedykowanej platformy cyfrowej lub innego równoważnego rozwiązania. 4. Świadectwa Kalibracji (Wzorcowania) Wykonawca realizując przedmiot zamówienia jest zobowiązany w terminie realizacji przedmiotu zamówienia przeprowadzić wzorcowania/kalibracje i uzyskanie Świadectw Wzorcowania/Kalibracji na wszystkie dostarczone systemy pomiarowe/przyrządy pomiarowe - zgodnie z SWZ
Internal identifier: BOS/12/NZ/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38540000 Machines and apparatus for testing and measuring
Additional classification (cpv): 38540000 Machines and apparatus for testing and measuring
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez Zamawiającego w SWZ warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej – doświadczenie Wykonawcy: Warunek doświadczenia Wykonawcy zostanie spełniony, gdy Wykonawca: Wykonał w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jedną dostawę komory pyłowej z poziomym przepływem powietrza zgodną z co najmniej jedną metodologią wymienioną w §2 ust.1 i na wezwanie Zamawiającego przedłoży wykaz dostawy wykonanej wraz z datą wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia postępowania, Zamawiający wymaga, złożenia wraz z ofertą, oświadczenia własnego Wykonawcy w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. W przypadku podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 Ustawy, podmiot udostępniający składa oświadczenie wg wzoru JEDZ w części braku podstaw wykluczenia oraz w tym zakresie w jakim spełnia warunek udziału w postępowaniu Wzór formularza JEDZ określa Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. (Dz. Urz. UE L 3/16), którego wzór stanowi Załącznik nr 2A/2B_of do SWZ. Wykonawca/Wykonawcy/podmiot udostępniający zasoby jest zobowiązany załączyć do oferty wstępne oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej jednolitego dokumentu JEDZ w części IV sekcja α) – Załącznik nr 2A/2B_of do SWZ Instrukcja wypełnienia znajduje się na stronie internetowej UZP: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. W przypadku złożenia oferty wspólnej każdy z Wykonawców zobowiązany jest odrębnie dołączyć do oferty: 3.1. oświadczenie potwierdzające wstępnie spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia (JEDZ – Załącznik nr 2A/2B_of do SWZ). 3.2. oświadczenie/informację, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy oraz brak podstaw wykluczenia z postępowania wg druku stanowiącego Załącznik nr 3_of do SWZ. 3.3. pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie elektronicznej. 3.4. oświadczenie każdego z Wykonawców składających ofertę wspólnie, że nie podlegają wykluczeniu w związku oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) – wg Załącznika nr 3_of do SWZ. Treść dokumentu uwzględnia również oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835).