See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de tipărire şi personalizare a cardurilor tahograf
Description: Autoritatea contractantă va încheia un acord cadru pe o perioadă de 48 de luni calendaristice, cu un singur operator economic, atribuind ulterior contracte subsecvente de prestare de “Servicii de tipărire şi personalizare a cardurilor tahograf” pentru cantitățile stabilite de către autoritatea contractantă. Fiecare contract subsecvent va fi încheiat pe o perioada de maxim 12 luni, în limita bugetului alocat pentru această achiziție. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 11- a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul până la care se transmit solicitările de clarificări, este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Internal identifier: 1205964820244
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79823000 Printing and delivery services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Autoritatea contractantă va încheia un acord cadru pe o perioadă de 48 de luni calendaristice, cu un singur operator economic, atribuind ulterior contracte subsecvente de prestare de “Servicii de tipărire şi personalizare a cardurilor tahograf” conform specificaţiilor caietului de sarcini. Fiecare contract subsecvent va fi încheiat pe o perioada de maxim 12 luni, în limita bugetului alocat pentru această achiziție. Perioada 01.01.2025 - 31.12.2028: Estimarea cantității minime pentru carduri tahograf - 240.000 buc/durată acord cadru Estimarea cantității maxime pentru carduri tahograf - 400.000 buc/durată acord cadru Anul 2025: Valoarea minimă a unui contract subsecvent este de 6.300.000,00 lei fără TVA Valoarea maxima a unui contract subsecvent este de 10.500.000,00 lei fără TVA Estimarea cantității minime pentru carduri tahograf – 60.000 buc/contract subsecvent Estimarea cantității maxime pentru carduri tahograf– 100.000 buc/contract subsecvent Anul 2026: Valoarea minimă a unui contract subsecvent este de 6.300.000,00 lei fără TVA Valoarea maxima a unui contract subsecvent este de 10.500.000,00 lei fără TVA Estimarea cantității minime pentru carduri tahograf – 60.000 buc/contract subsecvent Estimarea cantității maxime pentru carduri tahograf– 100.000 buc/contract subsecvent Anul 2027: Valoarea minimă a unui contract subsecvent este de 6.300.000,00 lei fără TVA Valoarea maxima a unui contract subsecvent este de 10.500.000,00 lei fără TVA Estimarea cantității minime pentru carduri tahograf – 60.000 buc/contract subsecvent Estimarea cantității maxime pentru carduri tahograf– 100.000 buc/contract subsecvent Anul 2028: Valoarea minimă a unui contract subsecvent este de 6.300.000,00 lei fără TVA Valoarea maxima a unui contract subsecvent este de 10.500.000,00 lei fără TVA Estimarea cantității minime pentru carduri tahograf – 60.000 buc/contract subsecvent Estimarea cantității maxime pentru carduri tahograf– 100.000 buc/contract subsecvent
Internal identifier: 1