696164-2026 - Result
Bulgaria – Surveillance and security systems and devices – Доставка и поддръжка на системи за сигурност в обекти на БНБ по обособени позиции
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка и поддръжка на системи за сигурност в обекти на БНБ по обособени позиции
Description: Предметът на обществената поръчка е доставка и поддръжка на системи за сигурност в обекти на Българската народна банка (БНБ) по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1: Доставка на компоненти за обновяване на системата за контрол на достъп в обекти на БНБ; Обособена позиция № 2: Доставка на компоненти за обновяване на системата за видеонаблюдение в обекти на БНБ; Обособена позиция № 3: Доставка на металдетекторни рамки и ръчни металдетектори за обезпечаване сигурността в обекти на БНБ; Обособена позиция № 4: Доставка на компоненти за обезпечаване работоспособността на техническите системи за сигурност на БНБ; Обособена позиция № 5: Извънгаранционна поддръжка на системи за сигурност в почивни бази на БНБ; Обособена позиция № 6: Извънгаранционна поддръжка на системата за контрол на достъпа в обект „Касов център на БНБ“, гр. Пловдив; Обособена позиция № 7: Извънгаранционна поддръжка на системата за контрол на достъпа в сгради на БНБ в гр. София; Обособена позиция № 8: Извънгаранционна поддръжка на системата за регистриране на посетители в обекти на БНБ; Обособена позиция № 9: Извънгаранционна поддръжка на съоръжения за физическа защита в обект „Касов център на БНБ“, гр. Пловдив; Обособена позиция № 10: Ремонт на съоръжения и средства за защита в обект „Касов център на БНБ“, гр. София. ВАЖНО! Обособена позиция № 4, с прогнозна стойност в размер до 25 000 евро без ДДС, с обем - доставка на компоненти за обезпечаване работоспособността на техническите системи за сигурност на БНБ, съгласно конкретните нужди на възложителя и до размера на прогнозната стойност на обособената позиция; Обособена позиция № 5, с прогнозна стойност в размер на 3 544.00 евро без ДДС, с обем - извънгаранционна поддръжка на по 3 (три) системи за сигурност в 3 (три) почивни бази на БНБ; Обособена позиция № 6, с прогнозна стойност в размер на 355.00 евро без ДДС, с обем - еднократна извънгаранционна поддръжка на системата за контрол на достъпа в обект „Касов център на БНБ“, гр. Пловдив; Обособена позиция № 7, с прогнозна стойност в размер до 968.80 евро без ДДС, с обем - периодични (веднъж за срока на договора) и допълнителни (съгласно конкретните нужди на възложителя) дейности по извънгаранционна поддръжка на системата за контрол на достъпа в сгради на БНБ в гр. София, до размера на прогнозната стойност на обособената позиция; Обособена позиция № 8, с прогнозна стойност в размер на 1 080.00 евро без ДДС, с обем - дейности по извънгаранционна поддръжка на системата за регистриране на посетители в 3 сгради на БНБ, съгласно конкретните нужди на възложителя; Обособена позиция № 9, с прогнозна стойност в размер до 5 142.72 евро без ДДС, с обем - периодични (два пъти за срока на договора) и допълнителни (съгласно конкретните нужди на възложителя) дейности по извънгаранционна поддръжка на 12 комплекта съоръжения за физическа защита в обект „Касов център на БНБ“, гр. Пловдив, до размера на прогнозната стойност на обособената позиция​​​​​​​ и Обособена позиция № 10, с прогнозна стойност в размер на 18 083.36 евро без ДДС, с обем - ремонт на 2 комплекта съоръжения в обект "Касов център на БНБ", гр. София, са възложени по реда, валиден за индивидуалната им прогнозна стойност, на основание чл. 21, ал. 6 от Закона за обществените поръчки (ЗОП), чрез директно възлагане по чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Дейностите по обособени позиции (ОП) № № 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 са на обща стойност от 54 173.88 евро без ДДС и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП са възложени по реда, валиден за индивидуалната им прогнозна стойност (по чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП). Общата стойност на дейностите по посочените обособени позиции не надхвърля 79 998,77 евро без ДДС и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 % (двадесет на сто) от общата прогнозна стойност на поръчката. Дейностите, включени в предмета на обособена позиция № 1, са както следва: 1. Доставка на компоненти за обновяване на системата за контрол на достъп в обекти на БНБ, определени по видове, брой и технически характеристики в Техническата спецификация на възложителя по обособената позиция; 2. Гаранционна поддръжка (гаранционно обслужване) на доставените компоненти в рамките на гаранционния срок, съгласно условията на Техническата спецификация на възложителя и проекта на договор по обособената позиция. Дейностите, включени в предмета на обособена позиция № 2, са както следва: 1. Доставка на компоненти за обновяване на системата за видеонаблюдение в обекти на БНБ, определени по видове, брой и технически характеристики в Техническата спецификация на възложителя по обособената позиция; 2. Гаранционна поддръжка (гаранционно обслужване) на доставените компоненти в рамките на гаранционния срок, съгласно условията на Техническата спецификация на възложителя и проекта на договор по обособената позиция. Дейностите, включени в предмета на обособена позиция № 3, са както следва: 1. Доставка на металдетекторни рамки и ръчни металдетектори за обезпечаване сигурността в обекти на БНБ (наричани по-долу „оборудване/то“), определени по видове, брой и технически характеристики в Техническата спецификация на възложителя по обособената позиция; 2. Еднократно обучение на служители на възложителя за работа с доставеното оборудване; 3. Гаранционна поддръжка (гаранционно обслужване) на доставеното оборудване в рамките на гаранционния срок, съгласно условията на Техническата спецификация на възложителя и проекта на договор по обособената позиция.
Internal identifier: 572382
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на металдетекторни рамки и ръчни металдетектори за обезпечаване сигурността в обекти на БНБ
Description: Дейностите, включени в предмета на обособена позиция № 3, са както следва:​​​​​​​ 1. Доставка на металдетекторни рамки и ръчни металдетектори за обезпечаване сигурността в обекти на БНБ (наричани по-долу „оборудване/то“), определени по видове, брой и технически характеристики в Техническата спецификация на възложителя по обособената позиция; 2. Еднократно обучение на служители на възложителя за работа с доставеното оборудване; 3. Гаранционна поддръжка (гаранционно обслужване) на доставеното оборудване в рамките на гаранционния срок, съгласно условията на Техническата спецификация на възложителя и проекта на договор по обособената позиция.
Internal identifier: 573615