See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών συνδρομής σε βάσεις δεδομένων και επιστημονικά ηλεκτρονικά περιοδικά της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Κρήτης (Ρέθυμνο και Ηράκλειο) για το έτος 2027
Description: Αφορά στην ανανέωση συνδρομών σε βιβλιογραφικές βάσεις δεδομένων και επιστημονικά περιοδικά, προς ενίσχυση της έρευνας, μελέτης και διδασκαλίας για τις εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Κρήτης για το 2027
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79980000 Subscription services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ACADEMIC SEARCH ULTIMATE
Description: Πολυθεματική βάση δεδομένων πλήρους κειμένου, σχεδιασμένη για Ακαδημαϊκά Ιδρύματα. Καλύπτει όλο το φάσμα των γνωστικών αντικειμένων που διδάσκονται στο πανεπιστήμιο
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Annee Philologique (L'APH) Campus License Unlimited Access (Brepols)
Description: Βάση δεδομένων που ευρετηριάζει άρθρα από περιοδικά, βιβλία και κριτικές βιβλίων, πρακτικά συνεδρίων και διδακτορικές εργασίες που αφορούν την κλασική φιλολογία
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: ECONLIT WITH FULL TEXT
Description: Καλύπτει τη διεθνή βιβλιογραφία σχετικά με οικονομικά θέματα από το 1969 κ.έ.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Embase Database Site License
Description: Η Embase (αναλυτικότερα Excerpta Medica dataBASE) είναι βιοϊατρική και φαρμακολογική βιβλιογραφική βάση
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: JACOBY ONLINE SITE LICENCE
Description: Συγκεντρώνει σε μια online βάση δεδομένων τα μνημειώδη κλασικά έργα Fragmente der Griechischen Historiker του Jacoby και Brill’s New Jacoby
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: JOVE Unlimited (JoVE Video Journal + JoVE Science Education Library) Site License IP Access
Description: Πλατφόρμα επιστημονικών βίντεο για την έρευνα και την εκπαίδευση
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Journal Citation Reports/ESI (JHCD) on the InCites PLATFORM
Description: Βάση που περιλαμβάνει τα Impact Factors επιστημονικών περιοδικών.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Making of the Modern World (The) - Site License Internet
Description: Βάση πλήρους κειμένου, η περιεκτικότερη στο είδος της συλλογή για τη μελέτη και την έρευνα των Οικονομικών Επιστημών
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: THE PHILOSOPHER'S INDEX
Description: Ευρετηριάζει και παρέχει περιλήψεις βιβλίων και περιοδικών στον τομέα της φιλοσοφίας
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: PROQUEST DISSERTATIONS AND THESES DATABASE GLOBAL (FULL TEXT) –SITE LICENCE
Description: Η ProQuest Dissertations & Theses Global αποτελεί μία από τις πιο ολοκληρωμένες συλλογές μεταπτυχιακών εργασιών και διδακτορικών διατριβών παγκοσμίως
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: PSYCINFO
Description: Περιλαμβάνει βιβλιογραφικές αναφορές και περιλήψεις από άρθρα περιοδικών, βιβλία, κεφάλαια βιβλίων, τεχνικές αναφορές και διατριβές στο γνωστικό αντικείμενο της ψυχολογίας
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: THIRD IRON COMPLETE (BROWZINE JOURNAL ENGAGEMENT SERVICE/LibKey Discovery LibKey Link)
Description: Η Third Iron επιτρέπει την άμεση πρόσβαση στο PDF δημοσιεύσεων και μπορεί να ενσωματωθεί σε μηχανές αναζήτησης και βάσεις δεδομένων.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Thesaurus Linguae Latinae (TLL) Online Site License Site License
Description: Το μεγαλύτερο λατινικό λεξικό παγκοσμίως, καλύπτει όλα τα λατινικά κείμενα από την κλασική περίοδο έως το 600 μ.Χ.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: UPTODATE ANYWHERE SUBSCRIBER SELF REGISTRATION (SSR-O)
Description: Αποτελεί την πλέον διαδεδομένη διεθνώς ηλεκτρονική πηγή επιστημονικά τεκμηριωμένων κλινικών πληροφοριών
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Web Of Science Site License
Description: Παρέχει τη δυνατότητα βιβλιογραφικής αναζήτησης στις βάσεις δεδομένων Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index και Arts & Humanities Citation Index
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: American Economic Association-All 7 Journals
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1944-7981
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Classical Antiquity
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1067-8344
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Harvard Educational Review
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 0017-8055
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: JOURNAL FOR RESEARCH IN MATHEMATICS EDUCATION
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1945-2306
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Linguistic Analysis
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 0098-9053
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: LOEB CLASSICAL LIBRARY: site access -
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό annual fee
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: ΝΕΑ Premium και ΒΗΜΑ Premium
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Ψηφιακό και ιστορικό Αρχείο ΔΟΛ
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Astronomy and Astrophysics-Les Ulis
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1432-0746
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Journal of the Physical Society of Japan Tier 1
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1347-4073
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Physics Today tier 2
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1945-0699
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Scientific Αmerican Digital & Full Archive
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1946-7087
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Annual Review of Ecology Evolution and Systematics
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-2069
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Annual Review of Plant Biology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-2123
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Annual Review of Microbiology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-3251
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Annual Review of Phytopathology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-2107
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Bulletin of marine science
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1553-6955
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Developmental Neuroscience
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1421-9859
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Marine Ecology Progress Series
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1616-1599
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Commentarii Mathematici Helvetici
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1420-8946
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Communications in Analysis and Geometry
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1944-9992
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Duke Mathematical Journal
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1547-7398
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: ESAIM - Mathematical Modelling and Numerical Analysis: Internet
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1290-3841
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Enseignement Mathematique
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 2309-4672
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Journal of Operator Theory
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1841-7744
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Journal of the American Mathematical Society
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 11088-6834
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Mathematical Research Letters
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1945-001X
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Mathematics of Computation
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1088-6842
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Memoirs of the American Mathematical Society
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1947-6221
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Michigan Mathematical Journal
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1945-2365
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Pacific Journal of Mathematics
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1945-5844
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Quarterly of Applied Mathematics
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1552-4485
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: SIAM Journal on Applied Mathematics
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1095-712X
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: SIAM Journal on Mathematical Analysis
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1095-7154
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: SIAM Journal on Numerical Analysis
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1095-7170
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: SIAM Journal on Scientific Computing
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1095-7197
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: SIAM-Multiscale Modeling and Simulation
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1540-3467
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: SIAM Review - Society for Industrial and Applied Mathematics
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 11095-7200
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: Science: AAAS - Site Wide Access
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 11095-9203
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: SIAM Journal on Computing
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 11095-7111
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: Annual Review of Immunology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-3278
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: Annual Review of Neuroscience
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-4126
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: Annual Review of Pharmacology and Toxicology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 11545-4304
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: Annual Review of Physiology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-1585
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: Annual Review of Psychology
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό ISSN 1545-2085
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: JAMA-Journal of the Am. Med. Association
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: Journal of Refractive Surgery: Acad Hosp Clin -FTE's Unknown
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό 1938-2391
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: Nature Medicine : Site License
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό 1546-170X
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: New England Journal of Medicine Tier 4b- Academic-Clinical Site License -
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό 1533-4406
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: Science Direct - Cell Press for University of Crete - Περιλαμβάνει 6 τίτλους/includes 6 titles:
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: Phytotaxa
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό 1179-3163
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: Zootaxa
Description: Ηλεκτρονικό Περιοδικό 1175-5334
Internal identifier: 67