696949-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Wybór banku, który udzieli długoterminowego kredytu pomostowego do kwoty 70 000 000 zł, z przeznaczeniem na prefinansowanie projektów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wybór banku, który udzieli długoterminowego kredytu pomostowego do kwoty 70 000 000 zł, z przeznaczeniem na prefinansowanie projektów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie oraz obsługa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego długoterminowego kredytu pomostowego, na następujących warunkach: a) wysokość kredytu: do kwoty 70 000 000 zł, b) odsetki mogą być naliczane tylko od faktycznie wykorzystanego zadłużenia, c) za rok obrachunkowy przyjmuje się 365 dni, d) zabezpieczenie: weksel własny in blanco, e) system spłaty kapitału i odsetek: - spłata kapitału i odsetek nastąpi do 31.12.2027 r., - spłata kapitału nastąpi po otrzymaniu środków z budżetu Unii Europejskiej. W sytuacji nie otrzymania refundacji spłata kapitału nastąpi ze środków własnych WM, - spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, f) oprocentowanie: oparte o stawkę WIBOR 3M + stała marża banku, g) prowizja od udzielenia kredytu zostanie naliczona i obciąży Zamawiającego pod warunkiem uruchomienia kredytu. Prowizja będzie naliczana od rzeczywiście uruchomionej kwoty kredytu (od wysokości każdej uruchamianej transzy), h) Zamawiający zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat i prowizji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego i zostały podane w pkt. 21 swz (poniżej). 3. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 4. Wartość zamówienia wynosi: 3 345 148,97 zł (bez podatku od towarów i usług), w tym wartość zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp została ustalona na kwotę 1 115 049,66 zł (bez podatku od towarów i usług). 5. Zamówienie należy wykonać w terminie do 31.12.2027 r. - środki finansowe winny być postawione do dyspozycji Zamawiającego w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy, - kredyt zostanie wykorzystany przez Zamawiającego w transzach najpóźniej do dnia 31.12.2026 r., - termin spłaty rat oraz odsetek dla kredytu długoterminowego upływa w dniu 31.12.2027 r.
Previous notice: 169059-2026
Internal identifier: BF-IV.272.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp zawierające wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej i zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji w dniu 10.03.2026 r. i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2026/S 49-169059 z dnia 11.03.2026 r. Numer publikacji ogłoszenia: 169059-2026 Numer wydania Dz.U. S: 49/2026 Data publikacji: 11/03/2026
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001