697043-2026 - Competition
Finland – Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products – TP30/26EU Leikkaussalilaser KNK
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: TP30/26EU Leikkaussalilaser KNK
Description: Hankinnan kohteena on tarjouspyynnössä ja sen liitteissä mainittu leikkaussalilaser KNK optioineen, siihen liittyvä huolto ja mahdolliset käytön vaatimat laitesidonnaiset tarvikkeet liitteissä määritetyllä tavalla. Laitteita hankintaan yksi kappale ja varataan optio lisälaitteen hankintaan vuoden 2028 loppuun mennessä. Mikäli laitteiden hankintaan varattu määräraha ei riittäisikään hankinnan toteuttamiseen Hankintayksikkö varaa oikeuden: - muuttaa tarjouspyynnössä ilmoitettujen laitteiden määrää - keskeyttää hankinnan tai sen osan - irtisanoa jo tehdyn hankintasopimuksen tai sen osan ilman irtisanomisaikaa
Internal identifier: 626620
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
Additional classification (cpv): 33169100 Surgical laser
5. Lot
Lot: LOT-0000