697110-2026 - Competition
Romania – Road transport services – ,,Servicii de închiriere de vehicule închiriere vehicule si utilaje ș i urmărire prin GPS a acestora-7 loturi”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ,,Servicii de închiriere de vehicule închiriere vehicule si utilaje ș i urmărire prin GPS a acestora-7 loturi”
Description: Potrivit motivatiilor exprimate in documentele intocmite de serviciul de specialitate, referat de necesitate al Departamentul Managementul Flotei nr. DEER/278371-17.08.2026-151 D.7, referitoare la necesitatea achiziției de ,,Servicii de închiriere de vehicule închiriere vehicule si utilaje și urmărire prin GPS a acestora-7 loturi” in scopul asigurarii de autovehicule pentru desfășurarea lucrărilor energetice Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor) Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi, inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: DEER RO144676722/2026/S/155
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60100000 Road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Servicii de închiriere autovehicule cu mtma < 3.5 t și monitorizare prin GPS a acestora
Description: Lot 1 – Servicii de închiriere autovehicule cu mtma < 3.5 t și monitorizare prin GPS a acestora – 2.563.950lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – Servicii de închiriere vehicule transport marfă mtma > 3.5 t și monitorizare prin GPS a acestora
Description: Lot 2 – Servicii de închiriere vehicule transport marfă mtma > 3.5 t și monitorizare prin GPS a acestora – 4.412.488lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – Servicii de închiriere autoremorcher cu trailer și monitorizare prin GPS a acestora
Description: Lot 3 – Servicii de închiriere autoremorcher cu trailer și monitorizare prin GPS a acestora – 515.595lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 – Servicii de închiriere utilaje de săpat și monitorizare prin GPS a acestora
Description: Lot 4 – Servicii de închiriere utilaje de săpat și monitorizare prin GPS a acestora – 2.745.017lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 – Servicii de închiriere grupuri electrogene
Description: Lot 5 – Servicii de închiriere grupuri electrogene – 590.757,30lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 – Servicii de închiriere utilaje diverse
Description: Lot 6 – Servicii de închiriere utilaje diverse – 100.111lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 – Servicii de închiriere microbuze și monitorizare prin GPS a acestora
Description: Lot 7 – Servicii de închiriere microbuze și monitorizare prin GPS a acestora – 86.475lei fara TVA, In conformitate cu cerintele si specificatiile Caietului de sarcini si Anexei 2 la Caietul de sarcini
Internal identifier: 7