697381-2023 - ResultRomania-Galați: Laboratory reagents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI SI CONSUMABILE COMPATIBILE CU ANALIZOARELE AUTOMATE DE BIOCHIMIE MINDRAY BS800M
Reference number: PAAP1064142
II.1.2.
Main CPV code
33696500 Laboratory reagents
II.1.4.
Short description
REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI SI CONSUMABILE COMPATIBILE CU ANALIZOARELE AUTOMATE DE BIOCHIMIE MINDRAY BS800MI
Nr. lot Obiectul contractului
1 Enzima de conversie a angiotensinei
2 Calibrator pentru reactivul Angiotensin convertază
3 Control pentru reactviul pentru Angiotensin convertază
4 Albumina
5 Fosfataza alcalina
6 AlaninAminotransferaza
7 α-Amilază
8 Aspartat Aminotransferaza
9 Bilirubina totală
10 Bilirubina directă
11 Calciu
12 Creatinina
13 Gama-glutamiltransferaza
14 Glucoza
15 Glucoza hexokinaza
16 Lactat dehidrogenaza
17 Magneziu
18 Fosfor
19 Proteine totale în urină şi LCR
20 Control proteine totale din urină sau LCR
21 Acid uric
22 Uree
23 Bicarbonat
24 Control bicarbonat
25 Complement C3
26 Complement C4
27 Proteina C- reactivă
28 Imunoglobulina A
29 Imunoglobulina M
30 Imunoglobulina G
31 Calibrator proteine speciale
32 Factor reumatoid
33 ASLO
34 Control ASLO, CRP şi Factor reumatoid
35 Creatinin-kinaza
36 HDL Colesterol
37 LDL Colesterol
38 Colesterol total
39 Trigliceride
40 Calibrator lipide
41 Microalbumină
42 Control pentru microalbumină
43 Fier
44 Feritina
45 Transferina
46 Control pentru Transferină
47 Hemoglobina Glicozilată cu liză manuală
48 Hemoglobina Glicozilată automată
49 Calibrator HbA1c
50 Control HbA1c valori normale
51 Control HbA1c valori patologice
52 α-Hidroxibutirat dehidrogenaza
53 Acizi biliari totali
54 Colinesteraza
55 Lipaza
56 Adenozin deaminaza
57 Calibrator Adenosin deaminaza
58 Control Adenosin deaminaza
59 Proteina de legare a Retinolului
60 Control pentru proteina de legare a retinolului
61 Proteina C reactivă cu spectru larg
62 Prealbumină
63 Calibrator prealbumin
64 ß2- Microglobulina
65 Calibrator ß2-Microglobulin seric
66 Calibrator ß2-Microglobulin urinar
67 Control ß2 Microglobulina
68 Cistatina C
69 Calibrator Cistatină
70 Control Cistatina C
71 Imunoglobulina E
72 Calibrator IgE
73 Apolipoproteina A1
74 Apolipoproteina B
75 Creatinin-kinaza MB
76 CK-MB Calibrator
77 Lipoproteina a
78 Calibrator Lipoproteina A
79 Control pentru Lipoproteina A
80 Homocisteină
81 Control Homocisteină
82 Proteina C reactivă cu sensibilitate crescuta
83 D-Dimer
84 Control D-Dimeri
85 Capacitatea totala de legare a fierului
86 Control pentru reactivul de capacitatea de legare a fierului
87 Alcool etilic
88 Calibrator alcool etilic
89 Control alcool etilic pe 2 nivele
90 Amoniac
91 Calibrator amoniac
92 Control amoniac
93 Multi calibrator
94 Multi control normal
95 Multi control patologic
96 Multi control imuno-turbidimetrie
97 Control de terta parte biochimie din LCR pe doua niveluri
98 Control de terta parte biochimie pe 3 niveluri de control
99 "Control de terta parte pentru urina, 2 niveluri"
100 Control de terta parte pentru HbA1c
101 Calibrator modul ISE ser
102 Calibrator modul ISE urină
103 Control urină electrozi
104 Soluţie spălare electrozi
105 Soluţie de tratare probe post testare
106 Soluţie spălare ace de pipetare
107 Cuvete de sticlă
108 Cupe de probă 0,5 ml
109 Cupe de probă 2 ml
110 Proteine totale
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Control pentru reactviul pentru Angiotensin convertază
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
CONFORM CAIET DE SARCINI
Apolipoproteina A1
Lot No: 73
Calibrator IgE
Lot No: 72
Amoniac
Lot No: 90
Calibrator amoniac
Lot No: 91
Soluţie spălare electrozi
Lot No: 104
Calciu
Lot No: 11
LDL Colesterol
Lot No: 37
Control pentru Transferină
Lot No: 46
Control bicarbonat
Lot No: 24
Control Homocisteină
Lot No: 81
Alcool etilic
Lot No: 87
Control alcool etilic pe 2 nivele
Lot No: 89
Calibrator ß2-Microglobulin seric
Lot No: 65
Feritina
Lot No: 44
Imunoglobulina G
Lot No: 30
Calibrator lipide
Lot No: 40
Adenozin deaminaza
Lot No: 56
Cistatina C
Lot No: 68
Gama-glutamiltransferaza
Lot No: 13
Control proteine totale din urină sau LCR
Lot No: 20
Multi calibrator
Lot No: 93
Magneziu
Lot No: 17
Bilirubina totală
Lot No: 9
Bilirubina directă
Lot No: 10
Colinesteraza
Lot No: 54
Calibrator Adenosin deaminaza
Lot No: 57
Complement C3
Lot No: 25
Fier
Lot No: 43
Trigliceride
Lot No: 39
CK-MB Calibrator
Lot No: 76
Control pentru Lipoproteina A
Lot No: 79
Prealbumină
Lot No: 62
Proteine totale în urină şi LCR
Lot No: 19
Imunoglobulina A
Lot No: 28
Calibrator proteine speciale
Lot No: 31
Multi control patologic
Lot No: 95
Multi control imuno-turbidimetrie
Lot No: 96
Control de terta parte biochimie din LCR pe doua niveluri
Lot No: 97
Albumina
Lot No: 4
Control urină electrozi
Lot No: 103
Imunoglobulina E
Lot No: 71
Proteine totale
Lot No: 110
Multi control normal
Lot No: 94
ASLO
Lot No: 33
Control de terta parte pentru HbA1c
Lot No: 100
Hemoglobina Glicozilată cu liză manuală
Lot No: 47
Calibrator HbA1c
Lot No: 49
Calibrator Lipoproteina A
Lot No: 78
Control HbA1c valori normale
Lot No: 50
ß2- Microglobulina
Lot No: 64
HDL Colesterol
Lot No: 36
Lipaza
Lot No: 55
Proteina de legare a Retinolului
Lot No: 59
Capacitatea totala de legare a fierului
Lot No: 85
AlaninAminotransferaza
Lot No: 6
Control de terta parte biochimie pe 3 niveluri de control
Lot No: 98
Acizi biliari totali
Lot No: 53
Apolipoproteina B
Lot No: 74
Calibrator Cistatină
Lot No: 69
Control amoniac
Lot No: 92
Cupe de probă 2 ml
Lot No: 109
33140000 Medical consumables
Control ß2 Microglobulina
Lot No: 67
Lactat dehidrogenaza
Lot No: 16
Soluţie spălare ace de pipetare
Lot No: 106
Cupe de probă 0,5 ml
Lot No: 108
Creatinin-kinaza MB
Lot No: 75
"Control de terta parte pentru urina, 2 niveluri"
Lot No: 99
Soluţie de tratare probe post testare
Lot No: 105
Acid uric
Lot No: 21
Control Adenosin deaminaza
Lot No: 58
Fosfor
Lot No: 18
Creatinin-kinaza
Lot No: 35
Creatinina
Lot No: 12
Calibrator modul ISE urină
Lot No: 102
Control pentru reactivul de capacitatea de legare a fierului
Lot No: 86
Aspartat Aminotransferaza
Lot No: 8
Fosfataza alcalina
Lot No: 5
Calibrator modul ISE ser
Lot No: 101
Hemoglobina Glicozilată automată
Lot No: 48
Calibrator prealbumin
Lot No: 63
Calibrator pentru reactivul Angiotensin convertază
Lot No: 2
Lipoproteina a
Lot No: 77
Factor reumatoid
Lot No: 32
Calibrator alcool etilic
Lot No: 88
Colesterol total
Lot No: 38
Imunoglobulina M
Lot No: 29
Control HbA1c valori patologice
Lot No: 51
Bicarbonat
Lot No: 23
D-Dimer
Lot No: 83
α-Hidroxibutirat dehidrogenaza
Lot No: 52
Control ASLO, CRP şi Factor reumatoid
Lot No: 34
Uree
Lot No: 22
Control pentru proteina de legare a retinolului
Lot No: 60
Transferina
Lot No: 45
Proteina C reactivă cu spectru larg
Lot No: 61
Proteina C reactivă cu sensibilitate crescuta
Lot No: 82
Glucoza hexokinaza
Lot No: 15
Homocisteină
Lot No: 80
Enzima de conversie a angiotensinei
Lot No: 1
α-Amilază
Lot No: 7
Complement C4
Lot No: 26
Proteina C- reactivă
Lot No: 27
Control D-Dimeri
Lot No: 84
Microalbumină
Lot No: 41
Control pentru microalbumină
Lot No: 42
Glucoza
Lot No: 14
Control Cistatina C
Lot No: 70
Cuvete de sticlă
Lot No: 107
Calibrator ß2-Microglobulin urinar
Lot No: 66