See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea a 16 autobuze electrice (10 m);16 stații de încărcare lentă, la autobază;6 stații de încărcare rapidă, pe traseu; din cadrul proiectului ,,CREȘTEREA MOBILITĂȚII URBANE PRIN MODERNIZAREA PARCULUI DE VEHICULE DE TRANSPORT PUBLIC LOCAL, INCLUSIV INFRASTRUCTURA DE ALIMENTARE ELECTRICĂ NECESARĂ’’
Description: Furnizarea a 16 autobuze electrice (10 m);16 stații de încărcare lentă, la autobază;6 stații de încărcare rapidă, cu montaj inclus, pe traseu; din cadrul proiectului ,,CREȘTEREA MOBILITĂȚII URBANE PRIN MODERNIZAREA PARCULUI DE VEHICULE DE TRANSPORT PUBLIC LOCAL, INCLUSIV INFRASTRUCTURA DE ALIMENTARE ELECTRICĂ NECESARĂ’’-finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, contract de finantare nr. 135253/28.11.2022 Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documetatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor). Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4233874_2024_PAAPD1480661
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizarea a 16 autobuze electrice (10 m);16 stații de încărcare lentă, la autobază;6 stații de încărcare rapidă, cu montaj inclus, pe traseu; din cadrul proiectului ,,CREȘTEREA MOBILITĂȚII URBANE PRIN MODERNIZAREA PARCULUI DE VEHICULE DE TRANSPORT PUBLIC LOCAL, INCLUSIV INFRASTRUCTURA DE ALIMENTARE ELECTRICĂ NECESARĂ’’ Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documetatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 15 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor)., autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare in a 11 -a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681500 Rechargers