697926-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Echipamente medicale suplimentare în cadrul proiectului ”Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu”
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente medicale suplimentare în cadrul proiectului ”Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu”
Description: Obiectul acestui contract îl reprezintă furnizarea, montarea și punerea în funcțiune a dotărilor necesare defășurării activității în cadrul diverselor cabinete din Ambulatoriul de Specialitate, după cum urmează: 1. Trusa instrumentar oftalmologie – 1 buc 2. Trusa instrumentar Chirurgie vasculară – 1 buc 3. Analizor point of care hemoglobina glicozilată – 1 buc 4. Electrocardiograf (EKG) cu 12 derivatii – 2 buc 5. Defibrilator semiautomat – 2 buc 6. Holter EKG – 2 buc 7. Combina ORL cu scaun sincronizat – 1 buc 8. Ecograf doppler portabil pentru chirurgie vasculară – 1 buc Valoarea estimată a contractului este 598.022 lei fără TVA din care: 1. Trusa instrumentar oftalmologie – 1 buc – valoare de 23.022,00 lei fără TVA 2. Trusa instrumentar Chirurgie vasculară – 1 buc – valoare de 39.200,00 lei fără TVA 3. Analizor point of care hemoglobina glicozilată – 1 buc – valoare de 12.000,00 lei fără TVA 4. Electrocardiograf (EKG) cu 12 derivatii – 2 buc – valoare totală de 28.800,00 lei fără TVA 5. Defibrilator semiautomat – 2 buc – valoare totală de 13.000,00 lei fără TVA 6. Holter EKG – 2 buc – valoare totală de 32.000,00 lei fără TVA 7. Combina ORL cu scaun sincronizat – 1 buc – valoare de 250.000,00 lei fără TVA 8. Ecograf doppler portabil pentru chirurgie vasculară – 1 buc – valoare de 200.000,00 lei fără TVA Achiziția acestor echipamente este strict necesară pentru desfășurarea activităților medicale, pentru asigurarea unor servicii de calitate acordate pacienților și pentru implementarea cu succes a activităților proiectului, în conformitate cu obligațiile asumate prin Contractul de finanțare și cu prevederile Ghidului Solicitantului. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 18 zile, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016.
Internal identifier: 4406223_2026_PAAPD1640748
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Trusa instrumentar oftalmologie
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 1 - Trusa instrumentar oftalmologie - 1 buc
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Trusa instrumentar chirurgie vasculară
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 2 - Trusa instrumentar chirurgie vasculara - 1 buc
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Analizor point of care hemoglobina glicozilată
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 3 - Analizor point of care hemoglobina glicozilată 1 buc
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Electrocardiograf (EKG) cu 12 derivatii
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotare Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 4 - Electrocardiograf (EKG) cu 12 derivatii - 2 buc
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 33123200 Electrocardiography devices
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - Defibrilator semiautomat
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 5 - Defibrilator semiautomat 2 buc
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 33182100 Defibrillator
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 - Holter EKG
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 6 - Holter EKG - 2 buc
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 33123210 Cardiac-monitoring devices
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 - Combina ORL cu scaun sincronizat
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 7 - Combina ORL cu scaun sincronizat - 1 buc
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Lot: LOT-0008
Title: Lot 8 - Ecograf doppler portabil pentru chirurgie vasculara
Description: Achiziție de echipamente în cadrul proiectului„Dotarea Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” , Lot 8 - Ecograf doppler portabil pentru chirurgie vasculara - 1 buc
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit