2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa energii elektrycznej do Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa/ energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r., o łącznym szacowanym wolumenie 2 857,40 MWh do 2 (dwóch) PPE.1. 1. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie (art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp), że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Oświadczenie wykonawca składa w formie (art. 125 ust. 2 Ustawy Pzp) Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 5. Wraz z Ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć Oświadczenie potwierdzające, że nie zachodzą w stosunku do wykonawcy oraz podwykonawcy i / lub dostawcy, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia przesłanki wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia (UE) nr 833/2014, wg Załącznika nr 3a do SWZ. 6. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie z opisem poniżej – z następującym zastrzeżeniem: 1) Wykonawca może potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu za pomocą certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli zakres certyfikacji obejmuje warunki udziału określone przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu. W przypadku, gdy certyfikat obejmuje jedynie część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnianie pozostałych warunków w sposób określony w SWZ. 2) Wykonawca może potwierdzić brak podstaw wykluczenia poprzez przedstawienie ważnego certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych obejmującego swoim zakresem okoliczności dotyczące niepodlegania wykluczeniu. 3) Jeżeli wykonawca posiada ważny certyfikat wykonawcy zamówienia publicznego, zamawiający uzna go za podmiotowy środek dowodowy w zakresie informacji objętych certyfikacją. W zakresie objętym certyfikatem zamawiający nie będzie wymagał składania odrębnych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (w zakresie wskazanym w Ustawie o certyfikacji art. 3 ust. 2 pkt 1) o ile certyfikat obejmuje wymagane okoliczności. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich wymaganych okoliczności, zamawiający może żądać dokumentów wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikatem. 4) W przypadku, gdy wykonawca zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, informację o certyfikacie należy wskazać w JEDZ część II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. W takim przypadku wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa/ energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r., o łącznym szacowanym wolumenie 2 857,40 MWh do 2 (dwóch) PPE. 7. Podmiotowe środki dowodowe żądane w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia (składane na wezwanie zamawiającego). W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. 2025 poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ), 3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, 4) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego (art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5, 6 Ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5a do SWZ), 5) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu w zakresie przesłanek i okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz w art. 5k Rozporządzenia (UE) 833/2014 (w zakresie wskazanym w Załączniku nr 5b do SWZ), 8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 8 ppkt 1 powyżej - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 8 ppkt 1 powyżej - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 8 ppkt 3 powyżej - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury - dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 9. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 8 ppkt 1 i 3 powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć. Przepisy dotyczące terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio. 10. Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie zamawiającego w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej, zamawiający żąda złożenia: ważnej Koncesji na obrót energią elektryczną wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 11. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu Ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w JEDZ dane umożliwiające dostęp do tych środków. 12. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. 13. Wykluczenie wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 Ustawy Pzp.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania Prawa Opcji.