2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa części zamiennych związanych z eksploatacją autobusów komunikacji miejskiej oraz prowadzenie magazynu z tymi akcesoriami w okresie 24 miesięcy
Description: Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych i innych materiałów (z wyłączeniem paliw, płynów eksploatacyjnych, smarów i ogumienia) związanych z eksploatacją autobusów komunikacji miejskiej oraz prowadzenie magazynu z tymi akcesoriami na terenie zajezdni MZK Sp. z o. o. z siedzibą w Zielonej Górze w okresie 24 miesięcy. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), w Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowe postanowienia umowy (PPU), w Załączniku nr 3 do SWZ – Formularz oferty oraz w Załączniku nr 3a do SWZ – Formularzu cenowym. Dokumenty wskazane w zdaniu poprzednim będą traktowane jako wzajemnie uzupełniające i wyjaśniające się w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia w ich treści jakichkolwiek niejednoznaczności lub wieloznaczności, żadna ze Stron nie może powoływać się na tę okoliczność w celu ograniczenia swoich zobowiązań lub zakresu wymaganej staranności.
Internal identifier: 8/DOZ/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34300000 Parts and accessories for vehicles and their engines
Additional classification (cpv): 34310000 Engines and engine parts, 34312000 Engine parts, 34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts, 34321000 Axles and gearboxes, 34322000 Brakes and brake parts, 34324000 Wheels, parts and accessories, 34325000 Silencers and exhaust pipes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w art. 441 Pzp. Prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego w zakresie ilości dostarczanych części zamiennych i innych materiałów, wartości realizowanych dostaw oraz okresu obowiązywania Umowy, na następujących zasadach: 1. zakres ilościowy prawa opcji obejmuje możliwość zwiększenia ilości dostaw części zamiennych i innych materiałów wskazanych w Formularzu cenowym, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, przy czym Zamawiający może zwiększać ilości poszczególnych pozycji asortymentowych w różnym zakresie, a łączna wartość dostaw realizowanych w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 30% wartości brutto zamówienia podstawowego; 2. w przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający może przedłużyć okres obowiązywania Umowy, jeżeli będzie to niezbędne do realizacji dostaw objętych prawem opcji, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy w stosunku do podstawowego 24-miesięcznego okresu obowiązywania Umowy; 3. prawo opcji może zostać wykorzystane przez Zamawiającego jednorazowo albo wielokrotnie, w całości albo w części, przy czym łączna wartość dostaw realizowanych w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 30% wartości brutto zamówienia podstawowego, a łączny okres przedłużenia Umowy w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 6 miesięcy; 4. skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego związanych z eksploatacją autobusów, w szczególności od zwiększonego zapotrzebowania na części zamienne i inne materiały, oraz od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych na realizację dostaw; 5. skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia w formie pisemnej lub elektronicznej, określającego zakres uruchamianej opcji; 6. dostawy realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na warunkach określonych w Umowie, w szczególności według cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, z uwzględnieniem przewidzianych w Umowie zasad zmiany wynagrodzenia; 7. nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystanie z niego w zakresie mniejszym niż maksymalny nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego, w szczególności roszczenia o realizację prawa opcji w maksymalnym zakresie ani o zapłatę utraconych korzyści; 8. skorzystanie z prawa opcji nie może prowadzić do zmiany ogólnego charakteru Umowy; 9. szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji określono również w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.