698158-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 2 loturi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 2 loturi
Description: Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 2 loturi, conform cerințelor caietelor de sarcini. Ținând cont de prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice: Termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este cu 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă stabilește un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / de informații suplimentare, respectiv în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă la dispoziție o perioadă adecvată pentru analizarea documentației de atribuire și, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă.
Internal identifier: 428871020255154
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0022
Title: RMN (Sistem de imagistică cu rezonanță magnetică)
Description: Se urmărește achiziționarea unui RMN (Sistem de imagistică cu rezonanță magnetică), conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 22
Main classification (cpv): 33113000 Magnetic resonance imaging equipment
Lot: LOT-0023
Title: CT (Computer tomograf)
Description: Se urmărește achiziționarea unui CT (Computer tomograf), conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 23
Main classification (cpv): 33115000 Tomography devices