698176-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția de servicii de asistență tehnică pe perioada de derulare a lucrărilor - servicii de supervizare a lucrărilor (dirigenție de șantier) în conformitate cu H.G. nr. 1/2018 pentru execuția lucrărilor de construcție pentru obi de invest "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzialbastre în Mun. Tgv
Description: Achiziția de servicii de asistență tehnică pe perioada de derulare a lucrărilor - servicii de supervizare a lucrărilor (dirigenție de șantier) în conformitate cu H.G. nr. 1/2018 pentru execuția lucrărilor de construcție pentru obiectivul de investiție "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzialbastre în Municipiul Târgoviște" – SMIS 335733 - PMT-2026-P-032, Cod unic de identificare procedura: 4279944–2026-9.2 Obiectivul principal al contractului este asigurarea implementării cu succes a proiectului "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște" – SMIS 335733 din punct de vedere al parametrilor timp, cost, calitate și siguranță. Obiectivul general al proiectului ”Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște'' vizează reconfigurarea spațiului urban și reamenajarea spațiilor neutilizate și degradate contribuind astfel în mod semnificativ la crearea şi dezvoltarea unor areale urbane durabile şi echilibrate din punct de vedere economic, social, cultural şi teritorial, la îmbunătăţirea condiţiilor de viaţă a locuitorilor municipiului Târgoviște inclusiv a populaţiei ce vizitează localitatea şi împrejurimile acesteia în scopuri turistice, de afaceri şi de tranzit, la asigurarea calităţii locuirii prin reabilitarea unei zone de agrement şi de petrecere a timpului liber cu spaţii verzi şi dotări publice, destinate tuturor categoriilor de vârstă şi socio-profesionale, la creşterea atractivităţii municipiului Târgoviște pentru populaţie şi agenţi economici şi consolidarea climatului atractiv socio-economic și reducerea nivelului de poluare, inclusiv fonică şi îmbunătăţirea aspectului estetic al Municipiului Târgoviște Valoare estimata contract: 382.403,10i lei fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare adresate de catre operatorii economici, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limitade 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. NUMAR DE REFERINTA: 4279944-2026-9.2
Internal identifier: 4279944–2026-9.2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în achiziția de servicii de asistență tehnică pe perioada de derulare a lucrărilor - servicii de supervizare a lucrărilor (dirigenție de șantier) conform H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condiţiilor generale şi specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziţie aferente obiectivelor de investiţii finanţate din fonduri publice. Obiectivul principal al contractului este asigurarea implementării cu succes a proiectului "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște" – SMIS 335733 din punct de vedere al parametrilor timp, cost, calitate și siguranță. Obiectivul general al proiectului ”Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște'' vizează reconfigurarea spațiului urban și reamenajarea spațiilor neutilizate și degradate contribuind astfel în mod semnificativ la crearea şi dezvoltarea unor areale urbane durabile şi echilibrate din punct de vedere economic, social, cultural şi teritorial, la îmbunătăţirea condiţiilor de viaţă a locuitorilor municipiului Târgoviște inclusiv a populaţiei ce vizitează localitatea şi împrejurimile acesteia în scopuri turistice, de afaceri şi de tranzit, la asigurarea calităţii locuirii prin reabilitarea unei zone de agrement şi de petrecere a timpului liber cu spaţii verzi şi dotări publice, destinate tuturor categoriilor de vârstă şi socio-profesionale, la creşterea atractivităţii municipiului Târgoviște pentru populaţie şi agenţi economici şi consolidarea climatului atractiv socio-economic și reducerea nivelului de poluare, inclusiv fonică şi îmbunătăţirea aspectului estetic al Municipiului Târgoviște. Obiectivul general al proiectului este in concordanta cu obiectivul specific al RSO5 - „Promovarea dezvoltării integrate și incluzive în domeniul social, economic și al mediului, precum și a culturii, a patrimoniului natural, a turismului sustenabil și a securității în zonele urbane”, Operațiunea A - Sprijin acordat municipiilor reședință de județ, inclusiv zonelor urbane funcționale ale acestora, din regiunea sud-muntenia, pentru investiții în operațiuni de regenerare urbană este parte a Priorității 6 - „O regiune atractivă” a Programului Regional Sud-Muntenia 2021-2027.
Internal identifier: 1