2. Procedure
Procedure
Title: 08460 Pola Osobowickie - utrzymanie terenów podmokłych i związanej z nimi bioróżnorodności oraz utworzenie atrakcyjnego obszaru edukacyjno-rekreacyjnego dla mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska i turystów
Description: 1. Głównym celem zamówienia jest odtworzenie i utrzymanie terenów podmokłych oraz zbiorników z otwartym lustrem wody, służących zachowaniu, ochronie i odtworzeniu siedlisk przyrodniczych oraz populacji gatunków, w szczególności ptaków, płazów i gadów. W związku z zakończeniem działalności komunalno-ściekowej na Polach Osobowickich teren zostanie zagospodarowany w ramach zadania pn. „Pola Osobowickie – utrzymanie terenów podmokłych i związanej z nimi bioróżnorodności oraz utworzenie atrakcyjnego obszaru edukacyjno-rekreacyjnego”. Zakres inwestycji obejmuje przede wszystkim: 1) budowę zbiornika M4 wraz z pryzmą ziemną, urządzeniami towarzyszącymi oraz nawierzchniami technicznymi, 2) budowę 8 zastawek na ciekach Mokrzyca i Trzciana oraz rowie BN-1, 3) wykonanie remediacji terenu wraz z utylizacją odpadów, 4) wykonanie niezbędnych prac związanych z zielenią, w tym wycinki, zabezpieczenia, nasadzeń i odtworzenia trawników, 5) wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych i porządkowych oraz dokumentacji niezbędnej do realizacji i zakończenia inwestycji. Realizacja zadania ma umożliwić ochronę i rozwój istniejących siedlisk przyrodniczych oraz zachowanie bioróżnorodności, przy jednoczesnym przystosowaniu terenu do funkcji edukacyjno-rekreacyjnej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Części III Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Internal identifier: ZP/57/PN/08460/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45240000 Construction work for water projects
Additional classification (cpv): 45111290 Primary works for services, 45112600 Cut and fill, 45120000 Test drilling and boring work, 45111240 Ground-drainage work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45111250 Ground investigation work, 71248000 Supervision of project and documentation, 71355000 Surveying services, 71353000 Surface surveying services, 71352000 Subsurface surveying services, 71900000 Laboratory services, 45220000 Engineering works and construction works, 45100000 Site preparation work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45223100 Assembly of metal structures, 45223500 Reinforced-concrete structures, 90722300 Land reclamation services, 90732200 Polluted soil removal services, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45233220 Surface work for roads
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45111290 Primary works for services, 45112600 Cut and fill, 45120000 Test drilling and boring work, 45111240 Ground-drainage work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45112500 Earthmoving work, 45111250 Ground investigation work, 71247000 Supervision of building work, 71248000 Supervision of project and documentation, 71355000 Surveying services, 71353000 Surface surveying services, 71352000 Subsurface surveying services, 71900000 Laboratory services, 45220000 Engineering works and construction works, 45100000 Site preparation work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45223100 Assembly of metal structures, 45223500 Reinforced-concrete structures, 90722300 Land reclamation services, 90732200 Polluted soil removal services, 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45233220 Surface work for roads