2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych z prawem opcji - cz. III
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych (z wykorzystaniem pojemników Zamawiającego – dotyczy zadań nr 1 - 13). 1) Wykonawca zobowiązuje się postępować z przekazanymi odpadami w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. 2025 poz. 733 z późn. zm.), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn. zm.), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm) oraz aktami wykonawczymi wydanymi na podstawie stosownych delegacji ustawowych. 2) Wykonawca powinien posiadać stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa, niezbędne do realizacji przedmiotowej umowy, a w szczególności wpisy, zezwolenia i decyzje właściwych organów na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami oraz zobowiązuje się do ich posiadania przez cały okres obowiązywania umowy oraz okazywania ich niezwłocznie na każde żądanie Zamawiającego. 3) Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot niniejszego postępowania przy dołożeniu należytej staranności uwzględniającej profesjonalny charakter świadczonych przez niego usług, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4) Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) załadunku odpadów przez pracownika Wykonawcy, b) zachowania czystości w miejscu wykonywania usługi, c) zabezpieczenia miejsca pod względem BHP, 5) Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach statusu prawnego swojej firmy, a także o wszczęciu postępowania upadłościowego, układowego lub likwidacyjnego. 6) Przedmiot zamówienia podzielony jest na 13 zadań, Zamawiający nie ogranicza liczby zadań na które wykonawca może złożyć ofertę. Zamówienie obejmuje w szczególności: • odbiór zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, • transport odebranych odpadów do miejsc ich zagospodarowania, • zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa • zapewnienie prawidłowej organizacji odbioru odpadów, w terminach ustalonych przez przedstawicieli Stron lub w przypadku odbioru realizowanego na zgłoszenie telefoniczne Zamawiającego, nie później niż w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia, • potwierdzenie wykonania usługi odbioru odpadów przez pracownika Zamawiającego, • przekazanie Zamawiającemu, wraz z fakturą potwierdzenia wykonania usługi odbioru odpadów. Zamówienie zostało podzielone na zadania z uwzględnieniem lokalizacji obiektów objętych usługą. Dla zadań od nr 1 do 13 Zamawiający udostępnia pojemniki na odpady. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji usługi zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami, ochrony środowiska, transportu odpadów oraz utrzymania porządku i czystości. Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem zezwolenia, wpisy do właściwych rejestrów oraz uprawnienia niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia. Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z obiektów KWP zs. w Radomiu oraz jej jednostek podległych (z pojemnikami Zamawiającego) tj. odbywać się będzie na: Zadanie nr 1, Zadanie nr 2, Zadanie nr 3, Zadanie nr 4, Zadanie nr 5, Zadanie nr 6, Zadanie nr 7, Zadanie nr 8, Zadanie nr 9, Zadanie nr 10, Zadanie nr 11, Zadanie nr 12, Zadanie nr 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 1) Załączniku nr 1 do SWZ – charakterystyce przedmiotu zamówienia 2) Załączniku nr 2 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy 3) Załączniku nr 7 – Formularzu Ofertowym Prawo opcji: Zamawiający ramach zadań od 1 do 13 zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych do wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego w okresie obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji następuje według rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Prawo opcji może być realizowane jednorazowo lub wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy do wysokości maksymalnej wartości określonej w niniejszym ustępie. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę składając pisemne oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie. Odbiór odpadów w ramach prawa opcji nastąpi w terminach ustalonych przez przedstawicieli Stron lub najpóźniej w ciągu 3 dni po dniu zgłoszenia potrzeby wywozu. Skorzystanie z prawa opcji nie powoduje wydłużenia okresu obowiązywania Umowy ani zmiany terminu realizacji usług, o którym mowa w § 6 ust. 1 Umowy. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego całości lub części zakresu zamówienia objętego prawem opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o 30% w stosunku do ilości szacunkowej z tytułu zmniejszenia zakresu zamówienia, z tego tytułu Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia finansowe.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1: KPP Garwolin, ul. Stacyjna 23, 08-400 Garwolin (powiat garwoliński)
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz jej jednostek podległych, w zakresie właściwym dla danej części (zadania) zamówienia. Usługi obejmują w szczególności odbiór odpadów komunalnych z miejsc ich gromadzenia, ich transport oraz zagospodarowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sposób zapewniający właściwe postępowanie z odpadami. Zakres oraz przewidywana ilość odpadów objętych usługą zostały określone odrębnie dla każdej części (zadania) zamówienia w dokumentach zamówienia tj. Formularzu ofertowym (załącznik nr 7 do SWZ) udostępnianym na platformie zakupowej pod adresem : https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: Zamawiający ramach zadań od 1 do 13 zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych do wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego w okresie obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji następuje według rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Prawo opcji może być realizowane jednorazowo lub wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy do wysokości maksymalnej wartości określonej w niniejszym ustępie. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę składając pisemne oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie. Odbiór odpadów w ramach prawa opcji nastąpi w terminach ustalonych przez przedstawicieli Stron lub najpóźniej w ciągu 3 dni po dniu zgłoszenia potrzeby wywozu. Skorzystanie z prawa opcji nie powoduje wydłużenia okresu obowiązywania Umowy ani zmiany terminu realizacji usług, o którym mowa w § 6 ust. 1 Umowy. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego całości lub części zakresu zamówienia objętego prawem opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania odpadów o 30% w stosunku do ilości szacunkowej z tytułu zmniejszenia zakresu zamówienia, z tego tytułu Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia finansowe.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2: PP Łaskarzew, ul. Szkolna 3, 08-450 Łaskarzew (powiat garwoliński)
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3: PP Pilawa ul. Letniskowa 2, 08-440 Pilawa (powiat garwoliński)
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4: PP Wilga, ul. Warszawska 38, 08-470 Wilga (powiat garwoliński)
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5: KPP Żyrardów, ul. Chopina 4, 96-300 Żyrardów (powiat żyrardowski)
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie nr 6: PP Puszcza Mariańska, ul. Papczyńskiego 1, 96-330 Puszcza Mariańska (powiat żyrardowski)
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie nr 7: KP Mszczonów, ul. Warszawska 77, 96-320 Mszczonów (powiat żyrardowski)
Lot: LOT-0008
Title: Zadanie nr 8: KPP Sochaczew ul. 1 Maja 10, 96-500 Sochaczew (powiat sochaczewski)
Lot: LOT-0009
Title: Zadanie nr 9: PP Młodzieszyn ul. Wyszogrodzka 74, 96-512 Młodzieszyn (powiat sochaczewski)
Lot: LOT-0010
Title: Zadanie nr 10: PP Teresin, ul. Lipowa 15, 96-515 Teresin (powiat sochaczewski)
Lot: LOT-0011
Title: Zadanie nr 11: PP Nowa Sucha 60, 96-513 Nowa Sucha (powiat sochaczewski)
Lot: LOT-0012
Title: Zadanie nr 12: KPP Wyszków ul. Kościuszki 13, 07-200 Wyszków (powiat wyszkowski)
Lot: LOT-0013
Title: Zadanie nr 13: PP Długosiodło, ul. Kościuszki 2, 07-210 Długosiodło (powiat wyszkowski)