2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na : - odbiorze odpadów - zagospodarowaniu odpadów, - wyposażenie gospodarstw domowych w pojemniki i worki służące do gromadzenia odpadów na okres obowiązywania umowy - wyposażenie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) PSZOK należy wyposażyć w kamerę lub fotopułapkę w celu wyeliminowania nielegalnego podrzucania odpadów. - sporządzenie i dostarczenie mieszkańcom harmonogramu i ulotki informacyjnej o sposobie segregacji 2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających na odbieraniu każdej ilości odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Garbów oraz ich zagospodarowanie od 1 stycznia 2027 do 31 grudnia 2027. Ilość odebranych odpadów z terenu gminy Garbów na podstawie sprawozdań - nieruchomości zamieszkałe (pomocniczo w Mg) w 2025 kod odpadów Nazwa odpadów Ilość odebranych odpadów (Mg) 200301 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 828,0600 200102 szkło 146,820 200201 Odpady ulegające biodegradacji 85,5000 200307 odpady wielkogabarytowe 68,4000 ex200199 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popioły z palenisk domowych) 181,7400 200101 papier i tektura 16,4800 200139 tworzywa sztuczne 226,9000 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 3,8960 20 01 23* Urządzenia zawierające freony brak 200108 Odpady kuchenne ulegające biodegradacji brak 200135* Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121 i 200123 4,4040 150101 Opakowania z papieru i tektury 49,4600 150107 Opakowania ze szkła 7,4400 150102 Opakowania z tworzyw sztucznych brak 2024 Odpady odebrane w PSZOK kod odpadów Nazwa odpadów Ilość odebranych odpadów (Mg) 160103 Zużyte opony 12,8800 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 47,9600 17 09 04 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 8,3800 200307 Odpady wielkogabarytowe 27,0400 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 1,8720 200135* Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121 i 200123 2,2680 200132 Leki inne niż wymienione w 200131 0 200134 Baterie i akumulatory i inne niż wymienione w 200133 0,1100 20 01 11 Tekstylia 12,1000 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a)Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Zestawienie ilości gospodarstw domowych ze względu na ilość osób zamieszkujących: •Gospodarstwo 7 osobowe–83, (w zabudowie jednorodzinnej do odbioru pozostałości po sortowaniu -pojemnik 240l) •Gospodarstwo 6 osobowe–126, (jw) •Gospodarstwo 5 osobowe–253, (jw) •Gospodarstwo 4 osobowe–470, (jw) •Gospodarstwo 3 osobowe–463, (w zabudowie jednorodzinnej do odbioru pozostałości po sortowaniu -pojemnik 120l) •Gospodarstwo 2 osobowe–533, (jw) •Gospodarstwo 1 osobowe–423, (jw) b)Organizację Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Garbów, w tym odbiór i zagospodarowanie dostarczonych do PSZOK-u selektywnie zebranych odpadów komunalnych. PSZOK musi być wyposażony w kontenery do selektywnej zbiórki odpadów. c)Organizację odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w formie wystawek od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Szczegółowy opis zamówienia znajduję się w załączniku nr 3 do SWZ - opis zamówienia.
Internal identifier: ZP.2710.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”. 2. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem klasycznym w rozumieniu art. 7 pkt 33) ustawy Pzp. Wartość zamówienia przekracza progi unijne w rozumieniu art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 4. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 p.z.p. 7. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U.2026.1245 t.j. z dnia 2026.09.24) obejmują następujące rodzaje czynności: - opróżniania pojemników, załadunku worków do pojazdów specjalistycznych przystosowanych do odbioru odpadów, - kierowania pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia, Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 10 do SWZ. 8. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 p.z.p. 4. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 8. Zamówienie nie jest objęte dynamicznym systemem zakupów. 9. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 10. Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia z wolnej ręki, dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu usług będących przedmiotem niniejszej umowy pod warunkiem że: 1) do dnia 31 grudnia 2027 r. nie zostanie zawarta umowa z wykonawcą w kolejnym przetargu organizowanym przez Gminę Garbów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług maksymalnie na 6 miesięcy liczony od dnia 1 stycznia 2028 roku, 2) zamawiający lub wykonawca rozwiąże umowę na kolejny okres świadczenia usługi (obowiązującą od dnia 1 stycznia 2028 r.), na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług (którego umowa zakończyła się z dniem 31 grudnia 2027 r.) na okres konieczny do rozstrzygnięcia nowego przetargu, jednak nie dłużej niż na okres 6 miesięcy Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej. 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 35 000,00 zł (słownie zł: trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100), 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Niemcach Oddział w Garbowie nr konta 98 8702 1024 2000 0046 2000 0020 z adnotacją „Wadium - znak sprawy ZP.2710.10.2026” 4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej - przed upływem terminu składania ofert. 6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy: a) nazwę: dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib, b) kwotę wadium, c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia - do dnia ”, d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy. 7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. 8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy. 1. Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://garbow.ezamawiajacy.pl 2. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia ofert wariantowych. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U.2023.57 t.j. z dnia 20
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Additional classification (cpv): 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 79820000 Services related to printing
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na : - odbiorze odpadów - zagospodarowaniu odpadów, - wyposażenie gospodarstw domowych w pojemniki i worki służące do gromadzenia odpadów na okres obowiązywania umowy - wyposażenie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) PSZOK należy wyposażyć w kamerę lub fotopułapkę w celu wyeliminowania nielegalnego podrzucania odpadów. - sporządzenie i dostarczenie mieszkańcom harmonogramu i ulotki informacyjnej o sposobie segregacji 2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających na odbieraniu każdej ilości odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Garbów oraz ich zagospodarowanie od 1 stycznia 2027 do 31 grudnia 2027. Ilość odebranych odpadów z terenu gminy Garbów na podstawie sprawozdań - nieruchomości zamieszkałe (pomocniczo w Mg) w 2025 kod odpadów Nazwa odpadów Ilość odebranych odpadów (Mg) 200301 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 828,0600 200102 szkło 146,820 200201 Odpady ulegające biodegradacji 85,5000 200307 odpady wielkogabarytowe 68,4000 ex200199 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popioły z palenisk domowych) 181,7400 200101 papier i tektura 16,4800 200139 tworzywa sztuczne 226,9000 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 3,8960 20 01 23* Urządzenia zawierające freony brak 200108 Odpady kuchenne ulegające biodegradacji brak 200135* Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121 i 200123 4,4040 150101 Opakowania z papieru i tektury 49,4600 150107 Opakowania ze szkła 7,4400 150102 Opakowania z tworzyw sztucznych brak 2024 Odpady odebrane w PSZOK kod odpadów Nazwa odpadów Ilość odebranych odpadów (Mg) 160103 Zużyte opony 12,8800 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 47,9600 17 09 04 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 8,3800 200307 Odpady wielkogabarytowe 27,0400 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 1,8720 200135* Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121 i 200123 2,2680 200132 Leki inne niż wymienione w 200131 0 200134 Baterie i akumulatory i inne niż wymienione w 200133 0,1100 20 01 11 Tekstylia 12,1000 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a)Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Zestawienie ilości gospodarstw domowych ze względu na ilość osób zamieszkujących: •Gospodarstwo 7 osobowe–83, (w zabudowie jednorodzinnej do odbioru pozostałości po sortowaniu -pojemnik 240l) •Gospodarstwo 6 osobowe–126, (jw) •Gospodarstwo 5 osobowe–253, (jw) •Gospodarstwo 4 osobowe–470, (jw) •Gospodarstwo 3 osobowe–463, (w zabudowie jednorodzinnej do odbioru pozostałości po sortowaniu -pojemnik 120l) •Gospodarstwo 2 osobowe–533, (jw) •Gospodarstwo 1 osobowe–423, (jw) b)Organizację Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Garbów, w tym odbiór i zagospodarowanie dostarczonych do PSZOK-u selektywnie zebranych odpadów komunalnych. PSZOK musi być wyposażony w kontenery do selektywnej zbiórki odpadów. c)Organizację odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w formie wystawek od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. d) Dostarczenie pojemników na pozostałości po segregowaniu na czas trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Pojemniki dostarczone zostaną do dnia 1 stycznia 2027 roku zgodnie z wykazem przekazanym przez Zamawiającego. e) Dostarczenie pojemników na odpady segregowane (w tym popiół) w obowiązującej kolorystyce oraz pojemniki na odpady zmieszane dla spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnoty mieszkaniowej (...) k) opracowanie i dostarczenie mieszkańcom ulotki edukacyjno-informującej o sposobie segregacji odpadów wraz z harmonogramem odbioru odpadów l) przekazywanie raportów miesięcznych o ilości i rodzaju odebranych odpadów wraz z podaniem instalacji do której odpady zostały przekazane; WYKONAWCA NIE BĘDZIE ŚWIADCZYŁ USŁUGI ODBIERANIA ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH (NA PODSTAWIE UMÓW CYWILNO- PRAWNYCH) W DNIACH ODBIORU ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH (NA PODSTAWIE UMOWY Z GMINĄ) Szczegółowy opis zamówienia znajduję się w załączniku nr 3 do SWZ - opis zamówienia
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
Options:
Description of the options: 10. Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia z wolnej ręki, dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu usług będących przedmiotem niniejszej umowy pod warunkiem że: 1) do dnia 31 grudnia 2027 r. nie zostanie zawarta umowa z wykonawcą w kolejnym przetargu organizowanym przez Gminę Garbów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług maksymalnie na 6 miesięcy liczony od dnia 1 stycznia 2028 roku, 2) zamawiający lub wykonawca rozwiąże umowę na kolejny okres świadczenia usługi (obowiązującą od dnia 1 stycznia 2028 r.), na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług (którego umowa zakończyła się z dniem 31 grudnia 2027 r.) na okres konieczny do rozstrzygnięcia nowego przetargu, jednak nie dłużej niż na okres 6 miesięcy