2. Procedure
Procedure
Title: Całoroczne utrzymanie dróg na terenie gminy Połaniec
Description: 1. Zakres zamówienia obejmuje Całoroczne utrzymanie dróg na terenie gminy Połaniec polegające na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, ciągów pieszych, utrzymaniu przejezdności, przeciwdziałaniu i likwidacji gołoledzi, odśnieżaniu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Połaniec oraz na zamiataniu mechanicznym jezdni i koszeniu poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych. a) utrzymywanie przejezdności dróg, b) systematyczne odśnieżanie chodników i ciągów pieszych, c) wywożenie nadmiaru śniegu z ciągów komunikacyjnych w miejsca wskazane przez Zamawiającego, d) przeciwdziałanie gołoledzi (piasek, mieszanki piaskowo-solne), e) utrzymanie stanu gotowości służb w ramach całodobowych dyżurów po uzgodnieniu z Zamawiającym, f) podjęcie działań interwencyjnych maksymalnie w ciągu 30 minut od momentu zaistnienia lub zgłoszenia zdarzenia, g) uporządkowanie dróg i kanalizacji deszczowej po zimie najpóźniej do 15 maja 2026r., bądź w terminie późniejszym na zlecenie Zamawiającego, h) po zakończeniu prac związanych z zimowym utrzymaniem komisja dokona przeglądu stanu nowych krawężników i chodników w ciągach ulic objętych umową. i) koszenie poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych polegające na wykoszeniu pobocza wraz z rowem przydrożnym jeżeli taki istnieje; j) koszenie poboczy dróg nieutwardzonych na pisemne zlecenie Zamawiającego (telefonicznie lub mail); k) zamiatanie dróg gminnych zamiatarką uliczna na samochodzie ciężarowym 8t – 12t na pisemne zlecenie Zamawiającego (telefonicznie lub mail).
Internal identifier: TI.271.289.2026.TID-1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: - Zamawiający przewiduje procedurę z art. 139 ust 1 ustawy Pzp. — Szczeg. informacje dot. RODO zawiera rozdz. I pkt 2 SWZ, — Szczeg. informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów oraz opis sposobu przygotowania oferty opisane są w SWZ w rozdz. XVI i XX, - Niniejsze zamówienie nie obejmuje opcji, — Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z wykorzystaniem aukcji elektronicznej. — Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp tj. udzielenie w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy, zamówienia o wartości nie większej niż 50% zamówienia podstawowego, polegającego na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, ciągów pieszych, utrzymaniu przejezdności, przeciwdziałaniu i likwidacji gołoledzi, odśnieżaniu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Połaniec oraz na zamiataniu mechanicznym jezdni i koszeniu poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych. Zamówienie to zostanie udzielone na warunkach umowy dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem zmian wynikających z zakresu, wartości, czasu realizacji i innych istotnych okoliczności mających miejsce w chwili udzielania zamówienia powtórzonego. - Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, — Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych, - Na stronie Platformy pod adresem https://platformazakupowa.pl, w stopce znajdują się odnośniki do regulaminu Platformy Zakupowej, instrukcji dla Wykonawców oraz kontakt do Centrum Wsparcia Klienta, gdzie Wykonawca może uzyskać pomoc techniczną. - Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie Zakupowej, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. Zamawiający jednocześnie informuje, że posiadanie konta na Platformie jest dobrowolne, a złożenie oferty w przetargu jest możliwe bez posiadania konta. - Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, dokumentów, wyjaśnień, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej, pod nazwą niniejszego postępowania i formularza Wyślij wiadomość. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku braku działania Platformy Zakupowej Zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej. - Zamawiający informuje, że nie będzie komunikował z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. - Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem formy elektronicznej pod rygorem nieważności, tj. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. - Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu określone są szczegółowo w rozdz. XVI pkt 27-30 SWZ. — Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu i dokumentów zostały zawarte w rozdz.13, 14, 15, 16 SWZ, - Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie albo wybrane części zamówienia. - Ze względu na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do treści ogłoszenia, pozostałe informacje zawarto w SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1384870. Numeracja w niniejszym ogłoszeniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ — Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdz. I pkt 2 SWZ. - Zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ. - Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 455 ustawy Pzp, w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych w Projekcie Umowy. - O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp, a także w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024r. poz. 507) oraz art. 5k ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.). - 2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą dokumentów wskazanych w w rozdz. XIV pkt 2 SWZ. 6.6. Poszczególni Wykonawcy występujący wspólnie nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 i 109 ustawy Pzp, oraz w zakresie podstaw wykluczenia określonych w pkt 3.3 i 3.4 niniejszego rozdziału, a także muszą spełniać warunki udziału w postępowaniu wskazane w SWZ (w stosunku do każdego konsorcjanta bada się te przesłanki oddzielnie), z tym, że ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, zdolności techniczne lub zawodowe oceniane będą łącznie. 6.9. W przypadku, o którym mowa w pkt 6.7 i 6.8 rozdz. XIII SWZ, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie (wg. wzoru lub na formularzu stanowiącym załącznik do SWZ), z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Cd. w sekcji 2.1.4.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 77314100 Grassing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Zakres zamówienia obejmuje Całoroczne utrzymanie dróg na terenie gminy Połaniec polegające na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, ciągów pieszych, utrzymaniu przejezdności, przeciwdziałaniu i likwidacji gołoledzi, odśnieżaniu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Połaniec oraz na zamiataniu mechanicznym jezdni i koszeniu poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych. a) utrzymywanie przejezdności dróg, b) systematyczne odśnieżanie chodników i ciągów pieszych, c) wywożenie nadmiaru śniegu z ciągów komunikacyjnych w miejsca wskazane przez Zamawiającego, d) przeciwdziałanie gołoledzi (piasek, mieszanki piaskowo-solne), e) utrzymanie stanu gotowości służb w ramach całodobowych dyżurów po uzgodnieniu z Zamawiającym, f) podjęcie działań interwencyjnych maksymalnie w ciągu 30 minut od momentu zaistnienia lub zgłoszenia zdarzenia, g) uporządkowanie dróg i kanalizacji deszczowej po zimie najpóźniej do 15 maja 2026r., bądź w terminie późniejszym na zlecenie Zamawiającego, h) po zakończeniu prac związanych z zimowym utrzymaniem komisja dokona przeglądu stanu nowych krawężników i chodników w ciągach ulic objętych umową. i) koszenie poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych polegające na wykoszeniu pobocza wraz z rowem przydrożnym jeżeli taki istnieje; j) koszenie poboczy dróg nieutwardzonych na pisemne zlecenie Zamawiającego (telefonicznie lub mail); k) zamiatanie dróg gminnych zamiatarką uliczna na samochodzie ciężarowym 8t – 12t na pisemne zlecenie Zamawiającego (telefonicznie lub mail). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w rozdz. IV SWZ.